iPhone 12 Pro Max vs 13 Pro Max – różnice między smartfonami Apple z 2020 i 2021 roku są naprawdę duże. Widać je przede wszystkim w parametrach aparatu, wyświetlacza, ale także w wydajności baterii. Najbardziej wymagający użytkownicy na pewno dostrzegą też zmiany dotyczące procesora. Choć oba modele należą do urządzeń z najwyższej półki, warto dokładnie przyjrzeć się ich możliwościom przed zakupem. Sprawdź, czym różnią się iPhone 12 Pro Max i 13 Pro Max!

iPhone 12 Pro Max vs 13 Pro Max – aparat

Aparat w obu Jabłkach jest wyposażony w trzy obiektywy: główny 12 MP, ultraszerokokątny oraz teleobiektyw. Jednak iPhone 13 Pro Max ma kilka dodatkowych funkcji, których brakuje w iPhonie 12 Pro Max. Należą do nich style fotograficzne oraz tryb makro, dzięki którym miłośnicy fotografii mogą tworzyć naprawdę imponujące zdjęcia. Aparat w nowszej wersji smartfona został też wyposażony w większy, 6-krotny zoom optyczny.

Na uwagę zasługuje również kwestia nagrywania wideo. Zarówno iPhone 12 Pro Max, jak i iPhone 13 Pro Max pozwala rejestrować filmy w jakości HD lub 4K, jednak Jabłko z 2021 roku dodatkowo umożliwia:

  • korzystanie z trybu filmowego,
  • nagrywanie w formacie ProRes,
  • nagrywanie w skali makro.

To dobra wiadomość dla osób, które chcą tworzyć wideo w zwolnionym tempie czy z małą głębią ostrości. iPhone 13 Pro Max zapewnia naprawdę profesjonalną jakość obrazu i pod tym względem pozostawia poprzednika w tyle.

iPhone 12 Pro Max i 13 Pro max – procesor

Jak wygląda porównanie iPhone`a 12 Pro Max i 13 Pro Max pod kątem procesora? W tym przypadku trzynastka również prześcignęła konkurenta. Została wyposażona w czip A15 Bionic, podczas gdy jej poprzednik posiada wersję A14 Bionic. Oznacza to, że 13 Pro Max jest bardziej wydajny – działa płynniej i pozwala bezproblemowo obsługiwać wiele aplikacji jednocześnie. Należy jednak pamiętać, że dwunastka również ma bardzo mocny procesor, który zapobiega zawieszaniu się systemu czy spowolnieniom. W praktyce różnice między Jabłkami pod względem płynności działania są mało zauważalne.

Porównanie iPhone`a 12 Pro Max i 13 Pro Max – czym jeszcze się różnią?

Różnice między iPhonem 12 Pro Max a 13 Pro Max widać również w wielu innych parametrach. Nowszy model z 2021 roku ma:

  • bardziej pojemną baterię, która pozwala na odtwarzanie wideo do 28 godzin – o 8 godzin więcej niż w dwunastce,
  • ulepszony system przedniego aparatu (style fotograficzne, tryb filmowy, nagrywanie wideo ProRes).

Warto wspomnieć także o wyświetlaczu. Wersja 13 Pro Max posiada ekran wyposażony w technologię ProMotion, która zwiększa częstotliwość odświeżania ekranu do 120 Hz. W przypadku dwunastki mieliśmy do czynienia z wartością o połowę niższą (60 Hz). To długo wyczekiwane ulepszenie – różnicę w płynności działania nowszego wyświetlacza widać gołym okiem, m.in. podczas scrollowania.

A co z wyglądem? Oba Jabłka wykonano z chirurgicznej stali nierdzewnej, a z przodu zastosowano warstwę Ceramic Shield. iPhone 12 Pro Max jest minimalnie cieńszy i lżejszy od trzynastki, można go jednak zamówić w mniejszej liczbie kolorów. Tym, co szczególnie zwraca uwagę, jest rozmiar notcha – nowszy model ma mniejsze wycięcie w górnej części ekranu. Ta pozornie niewielka różnica ma duży wpływ na wygląd urządzenia.

iPhone 13 pro max vs 12 pro max – podsumowanie

Porównanie iPhone`a 13 Pro Max vs 12 Pro Max kolejny raz potwierdza, że produkty Apple z roku na rok są coraz bardziej zaawansowane. I choć oba modele mają bardzo dobre parametry techniczne, nowsza wersja pod wieloma względami zostawia dwunastkę nieco w tyle. Widać to szczególnie w funkcjach aparatu, ale takie kwestie jak wydajność baterii również wpływają na komfort użytkowania smartfona. Jeśli jednak nie zależy Ci na robieniu profesjonalnych zdjęć czy filmów wideo, a niewielkie różnice w działaniu procesora czy wyświetlacza nie są dla Ciebie kluczowe, iPhone 12 Pro Max również jest świetnym wyborem.

Zastanawiasz się nad zakupem nowego urządzenia, bo Twoje Jabłko szwankuje? Odwiedź nasz serwis Apple – przywrócimy mu dawną sprawność! Naprawa iPhone w iHospital nie jest droga, a usługi realizujemy w krótkim czasie. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup nowego modelu, również możesz liczyć na nasze wsparcie. Naprawa iPhone 12 Pro Max oraz naprawa iPhone 13 Pro Max obejmują m.in. wymianę zbitej szybki oraz ekranu. Zapraszamy!