Zastanawiasz się nad zakupem iPhone 12 Pro? W tym artykule dowiesz się, co wyróżnia ten model smartfona i z jakich nowych rozwiązań technologicznych możesz dzięki niemu korzystać. Czy warto kupić iPhone 12 Pro, kiedy na rynku jest już dostępny długo wyczekiwany iPhone 13? Mamy nadzieję, że pomożemy Ci w podjęciu dobrej decyzji.

Jaką specyfikację ma iPhone 12 Pro – czy warto go kupić?

iPhone 12 Pro ma takie same wymiary, jak model bazowy iPhone 12. Wynoszą one dokładnie 146,7 x 71,5 x 7,4 mm. Jest stosunkowo lekki, ale cięższy od modelu 12 i 12 mini. Waży bowiem 189 gramów. Apple wyposażyło iPhone 12 Pro w genialny wyświetlacz Super Retina XDR, OLED o przekątnej 6,1 cala. Rozdzielczość wynosząca 2532 x 1170 pikseli w zupełności wystarczy, by odtwarzać na nim filmy, oglądać zdjęcia i czytać ebooki z ilustracjami w doskonałej jakości. Pamięć masowa i operacyjna są wystarczające, by zadowolić osoby o naprawdę ogromnych potrzebach przechowywania zdjęć, aplikacji, dokumentów, filmów i innych istotnych informacji.

W modelu iPhone 12 Pro pamięć masowa wynosi opcjonalnie 128/256 aż do 512 GB, a pamięć operacyjna 6 GB LPDDR4X RAM. We wszystkich modelach z dwunastką przedni aparat ma 12 MPix ƒ/2,2. Z kolei w wersji Pro i Pro Max, aparat tylni ma dodatkowy teleobiektyw z przysłoną ƒ/2,0, a poza tym spójny dla wszystkich modeli z tej serii  obiektyw ultraszerokokątny z przysłoną ƒ/2,4 i polem widzenia 120°, a także obiektyw szerokokątny z przysłoną ƒ/1,6. To specyfikacja, która spokojnie pozwoli Ci na nagrywanie profesjonalnych filmów na YouTube, nagrywaniu stories na Instagrama, wykonywaniu profesjonalnych zdjęć i realizowaniu dobrej jakości nagrań na TikToka. Wielu youtuberów, korzysta z niego zamiast kamery! Czy warto kupić iPhone 12 Pro? Według wielu zadowolonych posiadaczy tego modelu – jest on naprawdę wart uwagi. Do jego minusów zalicza się natomiast niezbyt mocny akumulator. Z kolei dla użytkowników, którzy przywykli do mniejszych, bardziej kompaktowych telefonów – wersja iPhone 12 Pro i Pro Max może być zbyt duża i nieporęczna.

Co jeszcze znajdziesz w modelu iPhone 12 Pro?

Do dużych zalet modeli iPhone 12 Pro zaliczyć można również takie nowoczesne udogodnienia, jak skaner 3D LiDAR, możliwość wykonywania profesjonalnych zdjęć w ProRAW oraz nagrywanie w 4K/60 fps w systemie Dolby Vision. Co więcej, model iPhone 12 Pro nie ulega już tak łatwemu uszkodzeniu przedniej szybki. Zastosowano w nim bowiem już nie Gorilla Glass, a ultra mocne Ceramic Shield. Szybka przednia smartfona jest idealnie płaska – z łatwością zamocujesz na niej szkło ochronne.

Najczęściej zgłaszane awarie w iPhone 12 Pro

Poza narzekaniem na pojemność i trwałość baterii, użytkownicy tego modelu zgłaszają się do serwisu z usterkami, takimi jak np.:

  • Pęknięcie tylnego szkła aparatu

  • Awaria wyświetlacza dotykowego

Chociaż wiele osób uważa, że serwis Apple należy do bardzo kosztownych – usuwanie awarii nie musi być związane z wysokim wydatkiem. W iHospital naprawa iPhone 12 Pro jest kompleksowa, szybka i trwała przy jednoczesnym zachowaniu bardzo konkurencyjnych cen usług. Jeśli jeszcze przed zakupem tego modelu chcesz sprawdzić orientacyjne ceny za usługi serwisowe – zapoznaj się z naszym cennikiem

Czy warto kupić iPhone 12 Pro? Jeśli jesteś użytkownikiem modelu 11 możesz nie poczuć diametralnej różnicy w jego użytkowaniu. Natomiast, jeśli posiadasz wcześniejsze wersje iPhone – różnica będzie znacząca. Jeśli jednak polujesz na nowości i jesteś gadżeciarzem, z pewnością chętniej zaoszczędzisz więcej i sięgniesz po najnowszy iPhone 13. Pamiętaj jednak, że wybór należy do Ciebie i są zarówno zwolennicy, jak również osoby podchodzące sceptycznie do tego modelu.