Marcin Podobiński iHospital serwis Apple

Marcin Podobiński
Apple Guru. Założyciel iHospital.
Absolutny fan designu i możliwości,
jakie dają urządzenia Apple.

iPhone Pro Max jest najbardziej zaawansowanym technicznie i jednocześnie największym z serii 12. Stojąc przed wyborem nowego telefonu Apple, możesz zwrócić uwagę właśnie na model iPhone 12 Pro Max. Czy warto zainwestować w niego, gdy na rynku dostępny jest już iPhone 13? Jakie dokładnie ma zalety, a jakie wady? Przeczytaj koniecznie nasz artykuł.

Jakie parametry techniczne ma iPhone 12 Pro Max? Czy warto go kupić?

iPhone 12 Pro Max jest największy i zarazem najcięższy z tej linii smartfonów. Jego wymiary wynoszą 160,8 × 78,1 × 7,4 mm, a waga to aż 228 gramów (dla porównania: iPhone 11 ma 194 g, iPhone 8 ma 148 g, a iPhone 6 ma 129 g). Z uwagi na jego wielkość może nie sprawdzić się u użytkowników celujących w lekkie, niewielkie smartfony – z trudem włożysz go do kieszeni. To właśnie przez jego gabaryty jest chętniej wybieranym modelem wśród biznesmenów i przedstawicieli handlowych, którzy swój smartfon wykorzystują głównie do pracy, a nie stricte do rozrywki. Oczywiście nie jest to regułą. Jeśli jesteś zwolennikiem większych urządzeń – możesz docenić jego rozmiar. Kolejnym z aspektów, jaki zwraca uwagę na iPhone 12 Pro w wersji Max jest doskonały ekran Super Retina XDR, OLED o przekątnej 6,7 cala i rozdzielczości 2778 × 1284 pikseli (458 ppi).

Pamięć masowa i operacyjna również robią niemałe wrażenie. W Przypadku wersji iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max wynosi ona opcjonalnie 128GB, 256GB i zawrotne 512GB, a pamięć operacyjna to 6 GB LPDDR4X RAM. Aparat przedni w wersji iPhone 12 dla wszystkich modeli ma aż 12 MPix ƒ/2,2, co w zupełności wystarczy na prowadzenie wideo rozmów w bardzo wysokiej jakości. Na tylnej części iPhona 12 Pro Max znajduje się wyspa z trzema obiektywami, ale tym który odróżnia wersję Pro od podstawowej i Mini jest dodatkowy teleobiektyw z przysłoną ƒ/2,2. Parametry aparatów, 5-krotny zoom optyczny i wysokiej jakości przedni aparat sprawiają, że model ten doskonale sprawdzi się podczas wykonywania profesjonalnych, wysokiej jakości zdjęć (niemal takich jak solidną lustrzanką), nagrywania filmów w najwyższej jakości obrazu i dźwięku, a także prowadzenia wideorozmów, tworzenia prezentacji wizualnych itp. Czy warto kupić iPhone 12 Pro Max? Już dla samych parametrów aparatu – warto!

Jeśli Twój iPhone nie działa tak, jak oczekujesz, dotknęła go awaria lub zwyczajnie potrzebujesz wsparcia, skorzystaj z poniższych opcji:

Czy iPhone 12 Pro Max ma jakieś wady?

Tak, jak każdy inny smartfon, iPhone ma również wady. Użytkownicy tego modelu narzekają często na czas pracy akumulatora. Słaba bateria powoduje konieczność częstszego ładowania smartfona. Dla entuzjastów mini modeli tak duże urządzenie, jak iPhone 12 Pro Max może też być po prostu bardzo nieporęczne i niewygodne w użyciu. Nie bez znaczenia jest również nadal dość wysoka cena – nie każdy może pozwolić sobie na bezproblemowy zakup tego modelu. Jest on najdroższy z całej rodziny iPhone 12. Czy warto kupić iPhone 12 Pro Max – opinie wielu zadowolonych użytkowników świadczą jednak o tym, że jest to urządzenie warte swojej ceny.

Ile kosztuje serwis iPhone 12 Pro Max?

Bierzesz poważnie pod uwagę zakup iPhone 12 Pro Max? Czy warto kupić ten model biorąc pod uwagę koszty przyszłych, ewentualnych prac serwisowych? Chociaż nie zalicza się go do wyjątkowo awaryjnych smartfonów, jego użytkownicy zgłaszają się do nas z problemami, takimi, jak np.:

  • Pęknięcie szkła tylnego aparatu
  • Pęknięcie przedniej szybki i wyświetlacza
  • Awaria głośnika i mikrofonu

Chociaż serwis Apple uchodzi za kosztowny – nie musi taki być. Naprawa iPhone 12 Pro Max w serwisie iPhone iHospital jest nie tylko bardzo sprawna i trwała, ale i niedroga – sprawdź nasz cennik napraw dla tego modelu smartfona.

Czy warto kupić iPhone 12 Pro Max? Dla osób, które liczą na to, że ich urządzenie będzie odpowiednio duże, nowoczesne i funkcjonalne, a także dla tych, którzy poszukują profesjonalnego smartfona „biznesowego” – ten model może okazać się rozsądnym rozwiązaniem na jeszcze kilka kolejnych lat aktywnego użytkowania.