Przed nami wiele miesięcy do premiery iPhone 12, który prawdopodobnie tradycyjnie pojawi się we wrześniu 2020 r., jednak podobnie jak co roku, plotki na temat nowego smartfona nie ustają nawet tuż po wydaniu ostatniej wersji.  Można spodziewać się, że iPhone’y w 2020 zostaną nazwane iPhone 12 i iPhone 12 Pro, jeśli Apple będzie postępować zgodnie z tym samym schematem nazewnictwa, którego użył w tegorocznej ofercie. Nowe urządzenia mają m.in. ułatwić serwis Apple oraz naprawę iPhone, więc zapowiedzi są naprawdę optymistyczne.Czy jednak nowy smartfon będzie wystarczająco rewolucyjny, aby zapoczątkować nowe trendy?

Wielkość ekranu w iPhone 12

IPhone 12 będzie zawierał ważne aktualizacje, które będą wprowadzać niektóre z pierwszych zmian konstrukcyjnych od czasu premiery iPhone’a X w 2017 roku. Według ekspertów możemy oczekiwać pojawienia się czterech iPhone’ów w trzech rozmiarach wyświetlacza, co może ułatwić serwis iPhone:

  • 5.4 cali
  • 6.1 cale (x2)
  • 6.7 cali

Plotki sugerują, że 6,7-calowy iPhone i jeden 6,1-calowy model będą urządzeniami najwyższej klasy OLED z aparatami z potrójnym obiektywem, natomiast modele 5,4 i 6,1-calowe będą niższymi modelami iPhone’ów z podwójnymi obiektywami oraz w znacznie bardziej przystępnej cenie. Oczekuje się, że wszystkie iPhone’y w 2020 roku będą miały wyświetlacze OLED bez względu na model. Telefon o rozmiarze 5,4 cala, iPhone 12 byłby najmniejszym iPhone’em, który Apple wypuścił od 4,7-calowego iPhone’a 8. Z drugiej strony otrzymamy też telefon o wielkości 6,7 cala, który będzie największym jak dotąd smartfonem Apple. Plotki sugerują, że przynajmniej jeden z nowych iPhone’ów będzie przypominał metalową ramę podobną do ramy iPhone 4. Smartfon ten miał charakterystyczny, płaski wygląd ze stalową ramą, którą twórcy zamierzają odtworzyć w nowych iPhone’ach. 2020 będzie pierwszym rokiem, w którym Apple wprowadzi obsługę 5G w telefonie iPhone, umożliwiając nowym urządzeniom łączenie się z sieciami 5G, które są znacznie szybsze niż sieci LTE 4G.

Wyświetlacze w iPhone 12

Chociaż oczekuje się, że Apple nadal będzie oferować dwa smartfony wyższej klasy (czyli droższe) iPhone’y i jeden (lub dwa) niższej (bardziej przystępne), wszystkie urządzenia będę wyposażone w wyświetlacze OLED, ponieważ Apple rezygnuje z wyświetlaczy LCD. Zastosowanie OLED przez Apple w całej ofercie iPhone’ów ma pozwolić na bardziej elastyczny projekt telefonu. Apple testuje wyświetlacze OLED chińskiej firmy BOE Display, która produkuje LCD dla iPadów i MacBooków Apple.  Nowe iPhone’y, które pojawią się w 2020 r., mają przyjąć technologię Samsung o nazwie Y-OCTA, która umożliwia bezpośrednie wzorowanie obwodów ekranowych na panelu OLED bez potrzeby stosowania osobnej warstwy, co pozwala na wykorzystanie cieńszego wyświetlacza.

Najważniejsze znane dotychczas informacje o iPhone 12:

  • Znany analityk Apple, Ming Chi Kuo, ujawnił, że Apple nie podniesie znacząco ceny iPhone’ów 5G w porównaniu z tegorocznymi opcjami,
  • Według nowego raportu iPhone 12 prawdopodobnie będzie miał większą baterię oraz nieco mniejszą obudowę
  • Według raportu Ming Chi Kuo, Apple opublikuje podobno pięć nowych iPhone’ów w 2020 roku. Kuo przewiduje, że 4,7-calowy iPhone SE 2 zadebiutuje w pierwszej połowie przyszłego roku, a cztery modele iPhone’a 12 z 5G zostaną wprowadzone na rynek jesienią przyszłego roku
  • Raport analityka Barclays sugeruje, że modele Pro iPhone’a 12 będą miały więcej pamięci RAM niż iPhone’a 11 Pro i 11 Pro Max

Profesjonalny serwis Apple

Póki co pozostaje nam tylko czekać na kolejne informacje oraz oficjalną premierę iPhone 12. Do tego momentu pozostaje nam korzystanie z dostępnych na dany moment urządzeń i w razie problemów naprawa Apple i naprawa iPada. Nasz profesjonalny serwis Macbooka i innych urządzeń Apple serdecznie zaprasza do każdego z punktów obsługi.