Obawiasz się, że będziesz musiał oddać Jabłko do naprawy lub wymienić je na nowe? Jeśli Twój iPhone nie reaguje na dotyk, możesz sam spróbować rozwiązać problem. Przekonaj się, co warto zrobić, kiedy w Twoim iPhone zacina się dotyk.

1. iPhone nie reaguje na dotyk? Wyłącz telefon!

Jeśli iPhone nie reaguje na dotyk, możesz po prostu wyłączyć go i włączyć. Wydaje się banalne? Ale działa, sprawdź sam.

2. Zabij aplikacje działające w tle

Jeśli w iPhone zacina się dotyk, możesz także zamknąć aplikacje, które nie zostały uśpione przez system. Wystarczy, że przez 6 sekund przytrzymasz wciśnięty przycisk “HOME”, a iPhone zamknie niepotrzebne aplikacje.

3. Wymuś ponowne uruchomienie

To bezpieczne działanie – nie utracisz znajdujących się na urządzeniu plików czy danych. Jak to zrobić?

  • Kiedy w iPhone 6 lub w starszym modelu zacina się dotyk naciśnij przycisk “początek” równocześnie robiąc to samo z przyciskiem u góry lub z boku i przytrzymaj je do momentu pojawienia się logo Apple.
  • Kiedy w iPhone 7 lub 7 Plus ekran nie reaguje na dotyk naciśnij przycik u góry lub z boku razem z przyciskiem zmniejszania głośności i przytrzymaj je do momentu pojawienia się logo Apple.
  • Kiedy w iPhone 8 lub nowszym modelu zawiesza się dotyk, przyciśnij i od razu puść przycisk zwiększania głośności oraz zmniejszania głośności, kolejno naciśnij przycisk z boku i przytrzymaj go do momentu pojawienia się logo Apple.