Marcin Podobiński iHospital serwis Apple

Marcin Podobiński
Apple Guru. Założyciel iHospital.
Absolutny fan designu i możliwości,
jakie dają urządzenia Apple.

Smartfony ze sklepowych ekspozycji to tańsza alternatywa dla nowych urządzeń Apple. Zastanawiasz się, czy warto kupić powystawowy iPhone? Tego rodzaju sprzęt jest narażony na dużą eksploatację, a często również ciągłe ładowanie, dlatego wszystko zależy od stanu technicznego urządzenia. Przed podjęciem decyzji warto sprawdzić, jak wygląda Jabłko i czy na pewno jest w pełni sprawne. Jeśli nie doszło do poważnych uszkodzeń, zakup może się okazać świetną okazją. W artykule wyjaśniamy, czy warto kupić iPhone powystawowy i na co zwrócić uwagę, żeby rzeczywiście skorzystać z atrakcyjnej ceny urządzenia.

Powystawowy iPhone – co to jest?

Powystawowe iPhone`y to egzemplarze, które były wcześniej prezentowane klientom na sklepowych półkach. Zdarza się, że telefony są umieszczone za specjalną szybką ochronną, a zainteresowani kupnem mogą jedynie sprawdzić, jak wyglądają wybrane modele na żywo. Najczęściej jednak klienci mają możliwość wzięcia smartfona do ręki, uruchomienia go i przetestowania. Ze względu na to, że były wcześniej używane, iPhone`y z ekspozycji są tańsze od nowych urządzeń – czasem nawet o kilkadziesiąt procent.

Powystawowe Jabłka zawsze należy kupować z pewnego źródła. Na aukcjach internetowych można trafić na nieuczciwych sprzedawców. Wiąże się to z ryzykiem zakupu urządzenia, które było wcześniej uszkodzone i ma nieoryginalne części. Warto poprosić sklep o udostępnienie zdjęć, które przedstawiają stan faktyczny Jabłka, a jeśli jest taka możliwość – obejrzeć i przetestować urządzenie na żywo.

Pamiętaj, że nie należy mylić iPhone`ów powystawowych z odnowionymi. Te drugie to smartfony, które zostały już kiedyś sprzedane, a kupujący oddał je do serwisu w ramach gwarancji. Tam Jabłko zostało naprawione, oczyszczone i przygotowane do ponownej sprzedaży.

Jeśli Twój iPhone nie działa tak, jak oczekujesz, dotknęła go awaria lub zwyczajnie potrzebujesz wsparcia, skorzystaj z poniższych opcji:

Czy warto kupić powystawowy iPhone? Wady i zalety

Jeśli zastanawiasz się, czy warto kupić iPhone powystawowy, musisz wziąć pod uwagę ryzyko, jakie wiąże się z takim rozwiązaniem. Smartfony z ekspozycji są narażone na dużą eksploatację. Klienci chętnie sięgają zwłaszcza po najnowsze modele iPhone`ów i testują je bez zachowania ostrożności. Jabłka powystawowe są więc narażone na duże zużycie i uszkodzenia mechaniczne, które wpływają na ich wygląd i funkcjonowanie.

iPhone`y, które były wcześniej udostępnione klientom, często są bez przerwy podłączone do ładowarki, a ich wyświetlacz jest cały czas aktywny. Jeśli były w ten sposób użytkowane przez kilka tygodni lub miesięcy, możliwe, że czekają Cię problemy z mało wydajną baterią lub niesprawnym ekranem. W takim wypadku konieczny będzie serwis iPhone.

Jakie są zalety zakupu iPhone`a powystawowego? Przede wszystkim niska cena. Jeśli smartfon jest w dobrym stanie technicznym, nie był nadmiernie eksploatowany, a klienci go nie uszkodzili, iPhone powystawowy może niewiele różnić się od nowego Jabłka. Na pierwszy rzut oka ciężko jednak określić, czy urządzenie działa w pełni sprawnie. Właśnie dlatego niska cena i pozornie niewielkie ślady użytkowania nie powinny być jedynymi czynnikami decydującymi o zakupie.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie powystawowego Jabłka?

Przed zakupem smartfona z ekspozycji należy pamiętać o tym, jakie ryzyko się z tym wiąże. Jak sprawdzić, czy na pewno warto kupić powystawowy iPhone?

  • Zapytaj sprzedawcę o historię sprzętu – jak był użytkowany, ile czasu znajdował się na sklepowych półkach, czy klienci mieli do niego stały dostęp.
  • Poproś o dokładne zdjęcia, a jeśli możesz – udaj się do sklepu i sprawdź, czy iPhone wygląda i działa bez zarzutu.
  • Dowiedz się, czy sklep udziela gwarancji na powystawowe Jabłko.
  • Jeśli przed zakupem okaże się, że stan techniczny nie spełnia Twoich oczekiwań, poproś o większą obniżkę ceny lub zrezygnuj z transakcji.

Dzięki tym zasadom zakup powystawowego iPhone`a będzie bezpieczniejszy, a Ty unikniesz kosztownych niespodzianek.

Czy warto kupić iPhone powystawowy? Podsumowanie

Nie możemy jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy warto kupić powystawowy iPhone. Choć cena takich smartfonów bywa naprawdę atrakcyjna, zakup używanego Jabłka zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Jeśli zależy Ci na niższej cenie, przed podjęciem decyzji upewnij się, jaki jest stan techniczny iPhone`a. W przypadku, gdy sprzedawca nie będzie chciał udzielić Ci konkretnych informacji, poszukaj innego źródła. Aby mieć pewność, że kupione Jabłko jest w pełni sprawne, po zakupie odwiedź sprawdzony serwis Apple. Specjaliści najlepiej ocenią, czy iPhone wymaga naprawy oraz podpowiedzą Ci, jak najlepiej dbać o używany sprzęt.