Marcin Sosidko
Apple Expert.
Lubi dyskutować. Głównie o sprzęcie.
Dlatego w świecie Apple nie ma dla niego tajemnic.

Zastanawiasz się, czym różnią się Jabłka z 2018 roku – iPhone XS vs XS Max? Modele mają zbliżone parametry techniczne. Zarówno jakość aparatów, rodzaj wyświetlacza, jak i wydajność urządzeń jest taka sama. Różnią je jednak wymiary, przekątna ekranu, a co za tym idzie komfort użytkowania. Warto także zwrócić uwagę na czas pracy baterii oraz cenę smartfonów. Sprawdź, jak wypada porównanie iPhone`a XS i XS Max, i znajdź najlepszy model dla siebie!

iPhone XS vs XS Max – dane techniczne

W przypadku modeli iPhone XS i XS Max wszystkie najważniejsze parametry są takie same. Oba Jabłka wyposażono w:

  • wyświetlacz OLED z technologią HDR, True Tone, 3D Touch oraz jasnością maksymalną 625 nitów,
  • wydajny czip A12 Bionic,
  • dwa tylne aparaty 12 MP: główny i teleobiektyw,
  • aparat przedni TrueDepth 7 MP.

Urządzenia zyskały nową funkcję dual SIM (nano-SIM i eSIM), umożliwiają korzystanie z Apple Pay i pozwalają na bezpieczne uwierzytelnienie za pomocą Face ID. Łączą je też zastosowane materiały – ramka została wykonana z chirurgicznej stali nierdzewnej. Jak widać, podobieństw jest wiele. Nie oznacza to jednak, że podczas zakupu należy kierować się wyłącznie różnicą w cenie smartfonów.

Jeśli Twój iPhone nie działa tak, jak oczekujesz, dotknęła go awaria lub zwyczajnie potrzebujesz wsparcia, skorzystaj z poniższych opcji:

Czym różnią się iPhone XS i XS Max?

Najważniejsza, widoczna gołym okiem różnica między iPhonem XS i XS Max to rozmiar. W pierwszym przypadku producent postawił na wyświetlacz o przekątnej 5,8 cala, w drugim – aż 6,5 cala. Większy model jest wyższy i szerszy od XS, za to grubość w obu Jabłkach wynosi 7,7 mm. Różnica w wymiarach przekłada się również na wagę urządzeń. XS Max jest o 31 g cięższy od XS.

Według deklaracji Apple iPhone XS ma nieco mniej wydajną baterię od XS Max – pozwala na odtwarzanie wideo przez 14 godzin, podczas gdy w większej wersji na 15 godzin. Choć różnica może wydawać się niewielka, warto wziąć ten parametr pod uwagę, zwłaszcza jeśli dużo czasu spędzasz poza domem, bez dostępu do źródła zasilania.

Ostatnia, dla wielu użytkowników kluczowa różnica między modelami to cena. iPhone XS w najtańszej wersji (64 GB) kosztował w dniu premiery 4979 zł, a jego większy odpowiednik 5479 zł. Z czasem ich ceny spadły, ale różnice w kwotach są widoczne do dzisiaj. Czy warto dopłacić do większej wersji?

Porównanie iPhone`a XS i XS Max – czy opłaca się kupić droższe Jabłko?

Zarówno iPhone XS, jak i XS Max to bardzo dobre smartfony, a ich porównanie dowodzi, że różnice między modelami są niewielkie. Jedyny dylemat, przed jakim stoją użytkownicy, to tak naprawdę rozmiar. XS jest mniejszy, lżejszy, bardziej poręczny – z łatwością obsłużysz go jedną ręką i zmieścisz w kieszeni. XS Max jest z kolei cięższy i zajmuje więcej miejsca, ale ma też szereg zalet. Pozwala czerpać większą przyjemność z oglądania filmów, gwarantuje komfort prowadzenia rozmów wideo, idealnie sprawdza się do grania czy korzystania z programów do obróbki zdjęć. Czy opłaca się zainwestować w duży wyświetlacz? W tym przypadku wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Planujesz wymienić iPhone`a na inny model? A możesz XS będzie Twoim pierwszym Jabłkiem? Nasz serwis Apple służy pomocą. Nasza specjalność to naprawa iPhone, w tym:

ale możesz odwiedzić nas również, gdy potrzebujesz porady – uwielbiamy rozmawiać na jabłkowe tematy!