Jeśli myślisz nad zakupem bezprzewodowej ładowarki, warto najpierw upewnić się, czy iPhone ma ładowanie indukcyjne. Ta wygodna funkcja jest dostępna wyłącznie w najnowszych modelach smartfonów Apple. Ładowanie indukcyjne świetnie sprawdza się w samochodzie, na lotniskach, w nowoczesnych hotelach, kawiarniach, a także w domu – zwłaszcza gdy codziennie ładujesz więcej niż jedno urządzenie. Sprawdź, czy iPhone 7 lub inny model, z którego korzystasz, ma ładowanie indukcyjne i dowiedz się, jak ładować bezprzewodowo starsze smartfony Apple.

Czy każdy iPhone ma ładowanie indukcyjne?

Ładowanie indukcyjne polega na ładowaniu baterii smartfona poprzez umieszczenie go na specjalnej podstawce podłączonej do gniazdka lub innego źródła zasilania – na przykład w samochodzie. Dzięki temu nie musisz podłączać kabla bezpośrednio do iPhone`a. To wygodne rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością, a ładowarki indukcyjne są dostępne w wielu miejscach publicznych. Warto korzystać z tej możliwości również w domu. Na specjalnej podstawce naładujesz nie tylko iPhone`a, ale również inne urządzenia, takie jak Apple Watch czy słuchawki Air Pods.

Funkcja ładowania indukcyjnego nie jest jednak dostępna we wszystkich telefonach Apple. Sprawdź, czy możesz ładować swoje Jabłko bez konieczności podłączania do niego kabla.

Czy iPhone SE, 6, 6 Plus, 6s mają ładowanie indukcyjne?

iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus oraz iPhone SE 1. generacji nie mają funkcji ładowania indukcyjnego. Część użytkowników starszych smartfonów Apple decyduje się jednak na zakup specjalnego etui łączącego się z wejściem Lightning, które umożliwia ładowanie indukcyjne. To jedyna możliwość, by ładować Jabłko sprzed 2017 roku bez konieczności podłączania kabla do iPhone`a.

Sprawdź, czy iPhone 7, 7 Plus mają ładowanie indukcyjne

Posiadasz iPhone 7 lub iPhone 7 Plus i zastanawiasz się, czy smartfon ma ładowanie indukcyjne? Niestety – to ostatnie modele telefonów Apple, które nie posiadają tej funkcji. Podobnie jak w przypadku starszych urządzeń, możesz jednak dokupić specjalne etui.

Czy iPhone 8, 8 Plus mają ładowanie indukcyjne?

W 2017 roku premierę miał iPhone 8, czyli pierwszy smartfon Apple z funkcją ładowania indukcyjnego. Od tego czasu każdy kolejny model Jabłka posiada opcję zasilania baterii bezprzewodowo – w standardzie Qi. Nie musisz więc sprawdzać, czy iPhone X, XR, XS, SE 2020, 11 i kolejne mają ładowanie indukcyjne. Wszystkie smartfony Apple, które miały premierę po 2017 roku, naładujesz zarówno za pomocą tradycyjnego kabla, jak i podstawki.

Jak korzystać z ładowania indukcyjnego w iPhonie?

Jeśli chcesz korzystać z ładowania indukcyjnego w swoim smartfonie Apple, potrzebujesz dwóch rzeczy:

  • iPhone`a 8 lub nowszego,
  • ładowarki indukcyjnej z certyfikatem Qi.

Na rynku jest wiele rodzajów ładowarek w standardzie Qi, dlatego bez problemu znajdziesz model, który odpowiada Twoim potrzebom. Obsługa tego typu akcesoriów jest bardzo prosta.

  1. Podłącz ładowarkę indukcyjną do źródła zasilania, na przykład gniazdka.
  2. Umieść ją na płaskiej powierzchni.
  3. Połóż iPhone`a na podstawce z ekranem skierowanym do góry.
  4. Jeśli chcesz uzyskać najlepszą wydajność ładowarki, upewnij się, że smartfon znajduje się na środku podstawki.

W ciągu kilku sekund od umieszczenia Jabłka na urządzeniu rozpocznie się ładowanie.

Posiadasz iPhone 11 lub inny model smartfona Apple i masz wątpliwości, czy ma sprawne ładowanie indukcyjne? Jeśli bateria nie ładuje się po umieszczeniu Jabłka na podstawce, możliwe, że ładowarka jest uszkodzona. Wina może też leżeć po stronie telefonu. W takiej sytuacji warto odwiedzić sprawdzony serwis Apple. Specjaliści sprawdzą, co jest przyczyną problemu i ustalą, czy konieczna jest naprawa iPhone.

Czy iPhone ma ładowanie indukcyjne? Podsumowanie

Jeśli posiadasz jeden z najnowszych modeli smartfonów Apple, nie musisz się zastanawiać, czy Twój iPhone 8, 8 Plus, X, XR, 11, 12 czy 13 ma ładowanie indukcyjne. Wszystkie urządzenia, które miały premierę w 2017 roku lub później mogą być ładowane bezprzewodowo. Dzięki temu możesz korzystać z podstawek umieszczonych na lotniskach, w hotelach czy biurowcach, a także w samochodzie. Jeśli chcesz ładować Jabłko bezprzewodowo również w domu, wystarczy, że kupisz specjalną ładowarkę w standardzie Qi. To wygodne rozwiązanie, które zwiększa komfort użytkowania iPhone`a.