Marcin Podobiński iHospital serwis Apple

Marcin Podobiński
Apple Guru. Założyciel iHospital.
Absolutny fan designu i możliwości,
jakie dają urządzenia Apple.

Apple nie przestaje pozytywnie zaskakiwać swoich użytkowników. Jedną z nowości, nad którymi pracuje gigant, jest Apple Pay Later, czyli usługa odroczonej płatności. Funkcja „kup teraz, zapłać później” cieszy się rosnącą popularnością na całym świecie – w Polsce podobne rozwiązanie stosuje m.in. Allegro. Na czym polega? Z artykułu dowiesz się, czym jest Apple Pay Later, kiedy usługa wejdzie na rynek i jak będzie działać.

Apple Pay Later – co to jest?

Apple Pay Later bez wątpienia zrobi furorę wśród użytkowników Jabłek. Co to jest? Usługa odroczonej płatności to rozszerzenie funkcjonalności Apple Pay, czyli cyfrowego portfela, z którego korzystają miliony osób na całym świecie. Nowość ogłoszona przez producenta ma pozwolić na sfinansowanie zakupów, nawet gdy użytkownik nie ma na koncie wystarczających środków. Jak zapowiedziano, Apple Pay Later umożliwi rozłożenie płatności na raty. Jak działa to rozwiązanie w praktyce?

Przy dokonywaniu płatności za pomocą Apple Pay użytkownik będzie mógł wybrać, czy chce zapłacić całą kwotę od razu, czy woli zrobić to później. Po zaznaczeniu drugiej opcji cena zostanie podzielona na cztery równe części. Termin ich płatności będzie wynosił sześć tygodni od daty zakupu. Apple Pay Later, czyli „kup teraz, zapłać później”, ma być bezpłatną usługą – wolną od dodatkowych opłat i odsetek.

Jeśli Twój iPhone nie działa tak, jak oczekujesz, dotknęła go awaria lub zwyczajnie potrzebujesz wsparcia, skorzystaj z poniższych opcji:

Apple Pay Later – kiedy będzie dostępne?

Producent zapowiedział, że usługa odroczonych płatności zostanie uruchomiona jesienią 2022 roku. W pierwszej kolejności Apple Pay Later, czyli „płać za zakupy na raty”, trafi na rynek amerykański. Co z innymi krajami? Na razie nie jest jasne, które państwa są następne w kolejce po USA. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość – nie wiadomo, czy ani kiedy Apple Pay Later trafi do Polski. Mamy jednak nadzieję, że doczekamy się tego rozwiązania. Za jego pomocą będzie można płacić nie tylko w Apple Store, ale w każdym sklepie online oraz aplikacji, które akceptują płatności za pomocą Apple Pay. Producent otwiera więc przed użytkownikami naprawdę szerokie możliwości.

Czym jest Apple Pay Later? Podsumowanie

Apple Pay Later, czyli usługa „kup teraz, zapłać później”, to jedna z wielu nowości, z których będą mogli korzystać użytkownicy Jabłek już w tym roku. Funkcja wejdzie najpierw wyłącznie na rynek amerykański, ale niewykluczone, że w przyszłości również Europejczycy uzyskają dostęp do odroczonych płatności. Czy warto czekać? Zdecydowanie – Apple Pay Later to wygodne rozwiązanie, które nie będzie wiązać się z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Twój iPhone szwankuje? Zanim zdecydujesz się na zakup nowego modelu, odwiedź nasz serwis AppleNaprawa iPhone w iHospital to szybki i tani sposób, by dać Jabłku drugie życie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!