Zastanawiasz się, jak usunąć zdjęcia z iPhone`a lub skasować nagrania wideo? To bardzo proste – wystarczy kilka kliknięć, by przenieść je do folderu Ostatnio usunięte, z którego automatycznie znikną po 30 dniach. W tym czasie możesz zdecydować, czy chcesz usunąć je na stałe, czy przywrócić. Masz też możliwość ukrycia zdjęć, tak by nie były widoczne w Bibliotece. W jaki sposób? Wyjaśniamy, jak skasować zdjęcia i nagrania zapisane w iPhonie, odzyskać je po przypadkowym usunięciu oraz ukryć.

Jak usunąć zdjęcia z iPhone`a?

Jak usunąć zdjęcia lub nagrania wideo z iPhone`a?

  1. Wejdź w zdjęcia.
  2. Wybierz plik, który chcesz skasować.
  3. Stuknij ikonę kosza, która znajduje się w prawym dolnym rogu.
  4. Potwierdź operację, klikając Usuń zdjęcie.

Możesz też przytrzymać wybrane zdjęcie lub nagranie i wybrać opcję Usuń z biblioteki, która pojawi się na ekranie. Obie metody są równie proste i zajmują kilka sekund. Pamiętaj, że jeśli korzystasz z usługi iCloud i skasujesz pliki na iPhonie, usunięte zdjęcia i filmy wideo znikną także z innych zsynchronizowanych urządzeń. Może to dotyczyć np. iPada i MacBooka, na które zalogowano się przy pomocy tego samego Apple ID.

Jeśli zdarzy Ci się przypadkowo skasować zdjęcia lub filmy, wystarczy, że wejdziesz do albumu Ostatnio usunięte, otworzysz wybrany plik, klikniesz opcję Odzyskaj i potwierdzisz operację. Element zostanie automatycznie przeniesiony do folderu, z którego został skasowany. Na wykonanie tej czynności masz 30 dni.

Jak ukryć zdjęcia i nagrania na iPhonie? W tym celu musisz kliknąć opcję Udostępnij pod wybranym plikiem i wybrać polecenie Ukryj. Zdjęcie lub nagranie zostanie przeniesione do folderu Ukryte. Aby go odszukać, wejdź w Zdjęcia, stuknij Albumy i zjedź na sam dół.

Jak usunąć wszystkie zdjęcia z iPhone`a?

Aby skasować kilka zdjęć z Jabłka, otwórz Bibliotekę lub wybrany album i stuknij opcję Wybierz, która znajduje się na górze ekranu. Następnie zaznacz pliki, które Cię interesują, kliknij ikonę kosza i potwierdź czynność poleceniem Usuń zdjęcia lub Usuń rzeczy. Jabłko wyświetli dokładną liczbę elementów, które kasujesz.

A jak usunąć wszystkie zdjęcia z iPhone`a? Jeśli korzystasz z usługi iCloud, najszybciej zrobisz to przez komputer. Wystarczy, że wejdziesz w Zdjęcia, zaznaczysz wszystkie pliki za pomocą Command+A i potwierdzisz ich usunięcie. Aby zrobić to przez iPhone`a, musisz ręcznie zaznaczyć wszystkie zapisane elementy. W przypadku dużej liczby zdjęć może Ci to zająć kilka minut.

Usuwanie zdjęć i nagrań z iPhone`a – podsumowanie

Usuwanie zdjęć i filmów wideo z iPhone`a nie jest skomplikowane ani czasochłonne. Co istotne, skasowane przypadkowo pliki można bardzo łatwo odzyskać. Użytkownicy usługi iCloud muszą jedynie pamiętać o jednej kwestii: usunięcie zdjęć z iPhone`a spowoduje, że znikną także z innych urządzeń.

Twoje Jabłko nie działa tak jak powinno? Zapraszamy do iHospital. Jako doświadczony serwis Apple gwarantujemy, że naprawa iPhone będzie szybka, skuteczna i w pełni bezpieczna!