Aplikacje – aż trudno uwierzyć, jak można było wcześniej bez nich żyć! MacBook ma przydatne aplikacje, które ułożą Twój plan dnia, rozkręcą imprezę i pomogą sprawniej realizować codzienne zadania i najbardziej odległe plany!

Oto lista 11 aplikacji, jakie warto mieć na MacBooku

Evernote
Jeśli Twój podstawowy notatnik to za mało, skorzystaj z Evernote. Pomaga w nadawaniu zadaniom priorytetu, jest miejscem na notatki, projekty i listy rzeczy do wykonania. Wypróbuj go za darmo z miesięcznym limitem przesyłania danych.

Spotify
Któż nie zna jeszcze aplikacji Spotify? Słuchaj muzyki i podcastów gdziekolwiek jesteś (również offline). Twórz własne playlisty i dziel się z innymi.

Wunderlist
To aplikacja do notatek, w której stworzysz, np. listy zadań. Zarządzaj nimi na wielu urządzeniach. Przypomnienia na MacBooku zintegrują się z Twoim iPhonem. W zależności od tego, w jakiej lokalizacji i z jakim Jabłkiem się znajdziesz, otrzymasz przypomnienie lub powiadomienie o wykonaniu zadania.

Dropbox
Udostępnia przestrzeń dyskową, która przechowa Twoje filmy, zdjęcia i inne pliki. Możesz korzystać z nich na urządzeniu, gdziekolwiek jesteś i dzielić się nimi ze znajomymi.

VLC
Jeśli irytuje Cię komunikat: „nieobsługiwany format pliku”, sięgnij po aplikację VLC. Ten multimedialny wieloplatformowy odtwarzacz bezproblemowo odtworzy większość popularnych formatów multimedialnych audio i wideo, a także płyty DVD, CD i różnego rodzaju strumienie.

Steam
A może lubisz rywalizację w sieci? Steam to platformado kupowania i ściąganie gier komputerowych oraz interakcji z innymi graczami, m.in. poprzez wymianę doświadczeń i wspólną grę.

AppFresh
Jeśli nie masz czasu na śledzenie nowinek, zainstaluj AppFresh. Szybko poinformuje Cię o dostępności aktualności aplikacji, jakie posiadasz w MacBooku. Będziesz zawsze na bieżąco.

AppCleaner
Kiedy komunikat: „zwolnij miejsce na dysku” spędza Ci sen z powiek, zainstaluj AppCleaner. Dzięki niemu usuwając konkretny program, pozbędziesz się automatycznie powiązanych z nim plików pomocniczych i śmieci z kosza. A może chcesz zrobić totalny porządek? Jeśli zastanawiasz się, czym czyścić ekran MacBooka, sięgnij po miękką niepylącą ściereczkę i specjalistyczny płyn do ekranów.

iStat Pro
MacBook ma również tak przydatne aplikacje, jak iStat Pro, która stale monitoruje stan sprzętu tj. wykorzystanie procesora, pamięć RAM czy temperatura. Diagnozuje także awarie. A jeśli trafisz na większe problemy lub gdy Twój MacBook nie chce się włączyć,  poradzi sobie z tym serwis MacBook.

OnyX
To aplikacja na MacBooka ułatwiająca konserwację systemu, czyszczenie pamięci cache, plików, logów oraz przebudowywania bazy uruchamianych procesów.

Cyberduck
Listę zamyka aplikacja Cyberduck – niezwykle uniwersalna i intuicyjna w przesyłaniu plików. Przede wszystkim łączy się z serwerami FTP i SFTP.

MacBook ma wiele przydatnych aplikacji, a większość z nich w podstawowym zakresie działania jest darmowa. Twoje życie z nimi stanie się łatwiejsze i jeszcze bardziej pokochasz swoje jabłko!