Urządzenia Apple oparte na systemie iOS posiadają specjalną funkcję, która pozwala zarządzać energią w taki sposób, aby iPhone służył jak najdłużej. Jest ona zależna od parametrów temperatury urządzenia, impedancji akumulatora i stanu naładowania baterii. Ich ocena może spowodować spowolnienie działania telefonu, ale nie pozwala na stwierdzenie czy akumulator jest już zdegradowany i w jakim stopniu. W celu sprawdzenia w jakim stanie jest bateria naszego iPhone można zastosować między innymi jedną z trzech przedstawionych poniżej metod.

Słaba bateria iPhone – jak sprawdzić czy czas na wymianę?

W celu sprawdzenia w jakim stopniu zużyta jest bateria iPhone możemy zainstalować aplikację typu Battery Life, dostępną za darmo w sklepie Apple Store. Tego rodzaju oprogramowanie powie nam w ilu procentach oraz o ile mAh pojemność akumulatora została zredukowana. Inna metoda wymaga posiadania również komputera Mac, do którego podłączamy telefon przy użyciu kabla Lightning. Następnie pobieramy aplikację coconutBattery, wybieramy kartę iOS Device i sprawdzamy kondycję baterii w sekcji Design Capacity. Najprostszą metodą, która nie udziela jednak szczegółowych informacji, jest wejście w ustawienia telefonu, a następnie wybranie opcji Bateria lub Kondycja baterii. Jeżeli jej stan jest słaby, może tam na nas czekać komunikat o konieczności serwisowej wymiany akumulatora.

Wymiana baterii iPhone – jak to zrobić?

Po stwierdzeniu dużego zużycia baterii konieczna może być jej wymiana. Robienie tego samodzielnie wymaga nie tylko profesjonalnego sprzętu, ale także ogromnej wprawy, w przeciwnym razie może skończyć się to uszkodzeniem obudowy, a nawet całego iPhone. Najlepiej wymianę zlecić zakładowi, specjalizującemu się w takich usługach, jak naprawa iPhone, naprawa iPada lub ogólna naprawa Apple.

Gdzie wymienić baterię iPhone – serwis Apple Gdańsk Katowice Kraków Poznań

Naprawa Apple jest możliwa w serwisach pogwarancyjnych w Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Poznaniu. Profesjonalna kadra zajmuje się tam przede wszystkim właściwym serwisowaniem urządzeń typu Mac, iPad i iPhone. Jedynie powierzenie swojego telefonu pracownikom serwisu specjalizującego się w naprawie Apple daje konsumentowi 100% gwarancję satysfakcji.

Dlaczego warto wymienić baterię iPhone – serwis Apple Katowice

Jeżeli telefon spełnia nasze oczekiwania i chcielibyśmy, aby posłużył nam jeszcze przez wiele lat, warto wymienić w nim akumulator, kiedy ulegnie on znaczącemu zużyciu. Wymiana baterii Apple pomoże uchronić się przed takimi objawami pogorszenia funkcjonowania telefonu, jak:

  • przygaszenie podświetlenia
  • obniżenie głośności nawet o 3 dB
  • wolniejsze uruchamianie się i działanie aplikacji
  • zmniejszona płynność przewijania
  • brak widoczności lampy błyskowej
  • samoczynne wyłączanie się telefonu.

Przy prawidłowym użytkowaniu baterię należy zazwyczaj wymienić co 2-3 lata. W celu maksymalnego przedłużenia jej żywotności powinno się przestrzegać zaleceń producenta odnośnie samego ładowania iPhone i stosować w tym celu jedynie oryginalny sprzęt. Słaba bateria iPhone wymaga serwisowej wymiany, aby telefon mógł nadal w najwyższym stopniu spełniać oczekiwania użytkownika. Serwis Macbook, serwis Apple, serwis iPad czy serwis iPhone to miejsca, gdzie możemy liczyć na profesjonalną wymianę akumulatora z gwarancją całkowitego zadowolenia z przeprowadzonej usługi.