Co zrobić z zalanym iPhonem?

Jeśli to hasła, które wpisałeś przed chwilą w swoją wyszukiwarkę to wiemy, co przeżywasz. Twoje Jabłko, które doświadczyło właśnie bliskiego spotkania z wodą potrzebuje szybkiego działania. Zatem błyskawicznie przechodzimy do sedna sprawy.

Wyłącz iPhone i natychmiast go wysusz!

Po pierwsze jak najszybciej wyciągnij Jabłko z wody (oraz z pokrowca, jeśli go używasz) i osusz materiałem, który skutecznie wchłonie wilgoć (np. ręcznikiem papierowym, ściereczką). Zwróć szczególną uwagę na takie miejsca jak: SIM, złącze ładowania, wejście Jack. Po drugie: wyłącz iPhone jak najszybciej. Każda sekunda ma znaczenie. Wyłączając swoje Jabłko minimalizujesz ryzyko, że woda wyrządzi dalsze nieodwracalne szkody w urządzeniu. Jeśli pozostawisz telefon włączony, możesz niechcący doprowadzić do zwarcia, a to będzie dla niego pewna śmierć. Wyłączając iPhone użyj opcji hard reset (wyszukaj jak go wykonać dla Twojego modelu telefonu). Będziesz mieć wtedy pewność, że dopływ energii do Twojego Jabłka został odcięty, dzięki czemu zwiększysz jego szansę na przeżycie.

Z daleka od ładowarki

Uwaga. Pod żadnym pozorem nie podłączaj Jabłka do ładowarki, to prosty przepis na katastrofę. W taki sposób łatwo doprowadzisz do zwarcia i pogłębienia usterki. Jeśli Twój iPhone właśnie przeżył spotkanie z wodą, prąd to ostatnia rzecz jakiej teraz potrzebuje.

Jeszcze jedna rzecz, o której warto pamiętać, a o której nasi klienci często zapominają. To, że Twój iPhone wygląda dobrze po spotkaniu z wodą, nie oznacza, że wszystko jest ok i możesz dalej z niego korzystać. Wielokrotnie mieliśmy okazję się przekonać, że "działający" zalany telefon może popsuć się jeszcze bardziej. Jeśli przykładowo nie został dokładnie osuszony, w każdej chwili może dojść do zwarcia. Możesz w ten sposób dopuścić do sytuacji, w której Jabłko się wyłączy i już nikt nie będzie w stanie go obudzić.

Dlaczego Jabłko powinno trafić do serwisu 

Jeśli przydarzyła Ci się taka sytuacja, wykonaj powyższe kroki i jak najszybciej przywieź zepsute urządzenie do serwisu iPhone. Technik rozkręci telefon, oceni w jakim stopniu woda zaszkodziła podzespołom, osuszy go od środka i oceni, czy Jabłko będzie działać bez pomocy, czy potrzebna będzie dalsza interwencja.

Wybierz swój serwis Apple

Zalany iPhone - wybierz termin wizyty!

Teraz liczy się czas. Umów się na wizytę w serwisie telefonicznie lub mailowo lub skorzystaj z usługi naprawy wysyłkowej z darmowym kurierem.