Zalany iPhone? iPhone wpadł do wody, nie wiem, co robić?

Jeśli to są hasła, które wpisałeś przed chwilą w swoją wyszukiwarkę oznacza to, że Twoje Jabłko przeżyło właśnie bliskie spotkanie z wodą i musisz działać szybko. Zatem błyskawicznie przechodzimy do sedna sprawy.

Wyłącz iPhone i natychmiast go wysusz!

Po pierwsze, wyłącz iPhone jak najszybciej. Każda sekunda ma znaczenie. Jabłko należy, jak najszybciej wyciągnąć z wody (z pokrowca, jeśli go używasz) i osuszyć materiałem, który skutecznie wchłonie wilgoć. Zwróć szczególną uwagę na takie miejsca jak: SIM, złącze ładowania, wejście Jack. Wyłączając swoje Jabłko minimalizujesz ryzyko, że woda wyrządzi dalsze nieodwracalne szkody w urządzeniu. Jeśli pozostawisz urządzenie włączone, możesz niechcący doprowadzić do zwarcia, a to będzie dla niego pewna śmierć. Wyłączając iPhone użyj opcji hard reset. Będziesz miał wtedy pewność, że odciąłeś mu dopływ energii i zwiększysz jego szansę na przeżycie.

Z daleka od ładowarki

Uwaga. Nie podłączaj Jabłka do ładowarki, to prosty przepis na katastrofę. W taki sposób łatwo doprowadzisz do zwarcia i pogłębienia usterki. Jeśli Twój iPhone właśnie przeżył spotkanie z wodą, prąd to ostatnia rzecz jakiej teraz potrzebuje.

Jeszcze jedna rzecz, o której warto pamiętać, a o której nasi klienci często zapominają. To, że Twój iPhone wygląda dobrze po spotkaniu z wodą, nie oznacza, że wszystko jest ok i możesz dalej z niego korzystać. Wielokrotnie mieliśmy okazję przekonać się, że „działający” zalany telefon może popsuć się jeszcze bardziej. Wiemy, że dziwnie to brzmi, ale to prawda. To nic, że wydaje Ci się, że urządzenie działa i wszystko jest ok. Za chwilę się wyłączy i nikt już nie będzie w stanie go obudzić.

Dlaczego Jabłko powinno trafić do serwisu 

Jeśli przydarzyła Ci się taka sytuacja, oprócz wykonania powyższych kroków, jak najszybciej przywieź zepsute urządzenie do serwisu iPhone. Technik rozkręci telefon, oceni w jakim stopniu woda zaszkodziła podzespołom, osuszy go od środka i oceni, czy Jabłko jeszcze będzie działać, czy potrzebna będzie dalsza interwencja.