Jak na prawdziwych jabłkomaniaków przystało, nie możemy się doczekać zapowiadanych premier, które z pewnością zrewolucjonizują rynek elektroniki użytkowej. Wśród najbardziej wyczekiwanych przez nas produktów Apple znalazły się nowe smartfony, laptopy, słuchawki oraz mata ładująca.

 

apple

(pexels.com)

iPhone 2019

Na nowe iPhone’y będziemy musieli poczekać prawdopodobnie aż do września, jednak już dziś fani Jabłek dzielą się swoimi przypuszczeniami na temat premierowych smartfonów od Apple. Przedstawiamy kilka z najczęściej wymienianych faktów i domysłów związanych z iPhone 2019!

  • Najprawdopodobniej Apple wyposaży swoje nowe smartfony w procesor A13, jeszcze wydajniejszy od A12 Bionic.
  • Krążą słuchy, że najnowsze Jabłka mogą być pozbawione słynnego wcięcia w ekranie, czyli notcha. AMS, dostawca części do iPhone’ów, zdradził, że pracuje nad technologią pod nazwą „Behind OLED”, której zadaniem byłoby ukrycie sensorów pod ekranem. Nie wiadomo jednak, czy iPhone 2019 będzie pierwszym modelem pozbawionym nielubianego przez użytkowników notcha.
  • W najnowszych iPhone’ach możemy spodziewać się potrójnej kamery. W tym samym czasie mają ukazać się smartfony od Nokii i Huwaei z pięcioma kamerami.
  • 2019 może być rokiem, w którym Apple zaprezentuje nowy ekran startowy w swoich Jabłkach.
  • Miłośnicy iPhone’ów przypuszczają, że Apple zrezygnuje ze złącza Lightning na rzecz USB-C, które pojawiło się w iPadach Pro z 2018 roku.

MacBook Pro 2019

Na ten rok planowana jest premiera modułowego MacBooka Pro, mającego spełnić oczekiwania profesjonalnych filmowców, muzyków i grafików, których przedstawiciele są częścią grupy testowej o nazwie Pro Workflow Team. Dzięki testom z udziałem osób, do których adresowany jest najnowszy MacBook Pro, Apple jest w stanie wyeliminować błędy już na wczesnym etapie. W nowym Maku ma się pojawić cichsza klawiatura oraz szybszy procesor, co jednak nie powinno zaskakiwać. Biorąc jednak pod uwagę, że MacBook Pro 2019 ma być sprzętem adresowanym do profesjonalistów, możemy mieć nadzieję, że Apple zdecyduje się na zastosowanie udogodnień, takich jak choćby obsługa Apple Pencil.

Mata ładująca AirPower

Jak wynika z informacji podanych przez chińską stronę ChargerLAB, Apple rozpoczęło produkcję długo wyczekiwanej maty ładującej AirPower, która miała ukazać się w zeszłym roku. Powodem opóźnienia ma być zaawansowany projekt, nad którym w pocie czoła pracują inżynierowie Apple. AirPower ma być bowiem wyposażona w dużą ilość modułów ładujących, aby równocześnie ładować aż 3 urządzenia – AppleWatch, iPhone oraz AirPods. Na stronie Apple mata ładująca AirPower jest wciąż niedostępna, a data premiery nieznana. Jeśli jednak wierzyć wiadomości podanej przez ChargerLAB, AirPower trafi do salonów iSpot jeszcze w tym roku.

AirPods 2

W ostatnim kwartale roku swoją premierę mają mieć słuchawki AirPods 2, których nie możemy się doczekać, zwłaszcza że w 2019 roku do sprzedaży ma trafić wspomniana mata ładująca AirPower, kompatybilna z AirPods. Mówi się, że nowe słuchawki Apple będą obsługiwać technologię „Hey Siri”, umożliwiając nam pełne sterowanie głosowe. AirPods 2 mają być również wodoodporne. Przed premierą słuchawek Apple zaprezentuje także nową odsłonę etui do AirPods.