Jeśli masz problemy z podłączeniem Jabłka do ładowarki, konieczne może okazać się czyszczenie gniazda ładowania iPhone`a. Jak usunąć zabrudzenia? Przede wszystkim nie należy używać w tym celu wody ani środków czyszczących. Może to doprowadzić do poważnej usterki urządzenia. Podobnie jest w przypadku ostrych przedmiotów, takich jak igły czy wykałaczki. Jak bezpiecznie wyczyścić gniazdo ładowania? Dlaczego warto oddać w tym celu iPhone`a do serwisu? Wyjaśniamy!

Czyszczenie gniazda ładowania w iPhonie – kiedy jest konieczne?

Jeśli chcesz uniknąć uszkodzenia iPhone`a, regularnie sprawdzaj, czy wszystkie otwory znajdujące się na obudowie, są czyste. Choć lekkie zabrudzenia zazwyczaj nie są groźne, mocniejsze mogą spowodować problemy z działaniem urządzenia. Czyszczenie portu ładowania w iPhonie jest konieczne, kiedy:

• w gnieździe znajdują się duże ilości zabrudzeń, np. kurzu,
  • Jabłko nie łączy się z ładowarką,
  • ładowanie urządzenia odbywa się w sposób przerywany.

Problemy z ładowaniem mogą wynikać z wielu powodów, np. uszkodzonej ładowarki. Jeśli jednak przyczyna leży w smartfonie, pierwszym krokiem do zdiagnozowania usterki jest dokładne czyszczenie gniazda Lightning.

Jak wyczyścić gniazdo ładowania w iPhonie?

W Internecie można znaleźć wiele porad dotyczących samodzielnego czyszczenia portu ładowania w iPhone`ach. Często polecane igły czy wykałaczki mogą jednak wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Wynika to z faktu, że gniazdo ładowania jest niewielkie, a niedoświadczona osoba nie jest w stanie precyzyjnie usunąć zanieczyszczeń. Może za to uszkodzić port zbyt mocnym ruchem.

Jak więc wyczyścić gniazdo ładowania, by iPhone na tym nie ucierpiał? Zdecydowanie unikaj wszelkich cieczy, w tym środków czyszczących. Zamiast tego użyj specjalnej szczoteczki z miękkim włosiem. Możesz też spróbować pozbyć się kurzu czy piasku, delikatnie dmuchając w port ładowania. Metody te nie sprawdzą się jednak w przypadku silnych zabrudzeń. Pozwalają jedynie usunąć drobne zanieczyszczenia.

Profesjonalna naprawa gniazda Lightning

Jeśli chcesz, by naprawa portu ładowania iPhone`a była skuteczna i w pełni bezpieczna, skorzystaj z pomocy iHospital – gwarantujemy, że Jabłko wróci do Ciebie w idealnym stanie. Jako doświadczony serwis Apple:

• wykonamy diagnozę urządzenia, by potwierdzić, że problemy z ładowaniem są spowodowane zabrudzeniem portu,
  • naprawimy lub wymienimy gniazdo ładowania, korzystając z profesjonalnych narzędzi,
  • upewnimy się, że problem został rozwiązany,
  • oddamy Ci Jabłko ze sprawnym gniazdem Lightning.

Jeśli wybierzesz nasz serwis, unikniesz też dodatkowych wydatków związanych z przypadkowym uszkodzeniem urządzenia, do którego mogłoby dojść w wyniku działania na własną rękę. Biorąc pod uwagę ryzyko, naprawa gniazda ładowania iPhone`a w serwisie to najlepszy wybór.

Czyszczenie portu ładowania w iPhone`ach – podsumowanie

Zabrudzone gniazdo Lightning to problem, którego nie wolno bagatelizować. Duża ilość zanieczyszczeń może utrudnić ładowanie iPhone´a, a nawet zupełnie uniemożliwić korzystanie z Jabłka. Aby temu zapobiec, warto regularnie sprawdzać stan gniazda. Niewielkie ilości kurzu można usunąć samemu, jednak w przypadku poważnych zabrudzeń i kłopotów z ładowaniem lepiej zgłosić się do specjalistów. W przeciwnym razie czyszczenie może skończyć się poważną usterką gniazda Lightning. Naprawa iPhone w iHospital to najlepsza gwarancja, że Jabłko znowu będzie działać jak nowe i ładować się bez zakłóceń!