iPhone wyłącza się na zimnie – co zrobić?
Jonasz Popowczak
Apple Master.
O sprzęcie Apple wie absolutnie wszystko.
Na co dzień spotkacie go w iHospital Katowice.
Zdarza się, że Twój iPhone wyłącza się na zimnie? A może podczas mrozów bateria działa krócej niż zwykle? Jeśli sytuacje tego typu mają miejsce sporadycznie, nie musisz się niepokoić. Producent sam zastrzega, by nie korzystać z Jabłka podczas mrozów, ponieważ smartfon może zacząć pracować inaczej niż zwykle. Gorzej, jeśli Phone wyłącza się na chłodzie za każdym razem, gdy temperatura spada poniżej zera. Co należy zrobić w takiej sytuacji? Dowiedz się, jak dbać o iPhone`a zimą i kiedy warto skorzystać z profesjonalnej pomocy.
Dlaczego iPhone wyłącza się na zimnie?
Jak podaje Apple, urządzeń z systemem iOS i iPadOS należy używać w miejscach, w których temperatura mieści się w zakresie 0-35ºC. Zarówno bardzo wysokie, jak i bardzo niskie temperatury mogą doprowadzić do problemów z działaniem Jabłek, takich jak:
- skrócenie czasu pracy baterii,
- wyłączenie urządzenia,
- zatrzymanie lub spowolnienie ładowania.
Wynikają one z faktu, że iPhone`y oraz inne sprzęty Apple są wyposażone w baterie litowo-jonowe. Pomimo licznych zalet tego rozwiązania (w tym dużej wydajności i trwałości akumulatorów), ma ono również swoje wady. Ogniwa litowo-jonowe źle znoszą wysokie oraz niskie temperatury, co jest uciążliwe szczególnie podczas upalnych oraz mroźnych dni.
Jeśli Twój MacBook nie działa tak, jak oczekujesz, dotknęła go awaria lub zwyczajnie potrzebujesz wsparcia, skorzystaj z poniższych opcji:
Jak dbać o iPhone`a zimą?
iPhone wyłączający się na mrozie to uciążliwy problem – na szczęście istnieje kilka sposobów, by uniknąć tego typu sytuacji. O czym warto pamiętać?
- Staraj się nie używać iPhone`a, gdy w Twoim otoczeniu jest mniej niż 0ºC, a jeśli to konieczne, ogranicz korzystanie z urządzenia do kilku minut, po czym ogrzej Jabłko.
- Zawsze przechowuj smartfona w temperaturze od -20 do 45ºC – to bezpieczny zakres wskazany przez producenta.
- Noś Jabłko przy ciele, np. w kieszeni spodni, by dodatkowo je ogrzać. Pomocne może także okazać się etui.
- Nie zostawiaj iPhone`a w samochodzie zaparkowanym na zewnątrz. Temperatura w aucie może spaść pod Twoją nieobecność.
- Nigdy nie ładuj urządzenia na mrozie. Zadbaj o to przed wyjściem z domu.
Dzięki tym wskazówkom wyeliminujesz lub ograniczysz wyłączanie się Jabłka na zimnie.
iPhone wyłącza się na chłodzie – kiedy udać się do serwisu?
Jeśli Twój iPhone notorycznie wyłącza się na mrozie, to niepokojący objaw – pojedyncze sytuacje tego typu mogą się zdarzyć, ale nie powinny być regułą. Równie alarmujące jest nieprawidłowe działanie Jabłka, gdy temperatura mieści się w zakresie roboczym. W takich przypadkach warto odwiedzić serwis Apple, który zdiagnozuje urządzenie i wskaże przyczynę problemu. Sygnały, które powinny Cię zaniepokoić, mogą wyglądać następująco:
- iPhone zawiesza się w niskich temperaturach, które mieszczą się w zakresie roboczym wskazanym przez producenta (0-35ºC),
- kondycja baterii w Jabłku szybko się pogarsza, a urządzenie coraz częściej się rozładowuje,
- smartfon wyłącza się bez jasnego powodu.
W iHospital zadbamy, by naprawa iPhone i wymiana baterii iPhone przebiegła sprawnie i skutecznie rozwiązała problem niezależnie od jego przyczyny. Możesz także zwrócić się do nas, jeśli potrzebujesz porady dotyczącej korzystania z urządzenia w niskich i wysokich temperaturach. Chętnie podpowiemy Ci, jak zadbać o dobrą kondycję Jabłka w każdych warunkach!
Szukaj na blogu
Kategorie
- Aparat iPhone (2)
- Apple (1)
- Bateria i ładowanie iPhone (14)
- Ekran iPhone (7)
- FaceID iPhone (2)
- Głośnik iPhone (2)
- iHospital (5)
- Mikrofon iPhone (2)
- Nowości Apple (5)
- Nowości iPhone (12)
- Nowości MacBook (1)
- Obudowa iPhone (1)
- Porady AirPods (1)
- Porady Apple (7)
- Porady Apple Watch (9)
- Porady iPad (2)
- Porady iPhone (45)
- Porady MacBook (22)
- Porównanie iPhone (9)
- Porównanie Mac (2)
- Problemy z łącznością iPhone (5)
- Promocje (4)
- Usterki iPhone (7)
- Zakup nowego iPhone (17)
- Zalany iPhone (4)
Każdy z nas potrzebuje czasami ręki, która wyciągnęłaby go z kłopotów.
--- Alba de Céspedes
Przyznaj się! Twój Apple to coś więcej niż zwykły sprzęt. To dyskretny towarzysz życia codziennego, pomocnik w pracy, odpowiedzialny organizator, niezmordowany uczestnik imprez, świetny fotograf, niezawodny kompan wyjazdów i przyjacielskich podróży. Nie dość, że świetnie wygląda, to jeszcze dużo potrafi.Można na nim polegać, wolno się nim chwalić, trzeba o niego dbać.