Zdarza się, że Twój iPhone wyłącza się na zimnie? A może podczas mrozów bateria działa krócej niż zwykle? Jeśli sytuacje tego typu mają miejsce sporadycznie, nie musisz się niepokoić. Producent sam zastrzega, by nie korzystać z Jabłka podczas mrozów, ponieważ smartfon może zacząć pracować inaczej niż zwykle. Gorzej, jeśli Phone wyłącza się na chłodzie za każdym razem, gdy temperatura spada poniżej zera. Co należy zrobić w takiej sytuacji? Dowiedz się, jak dbać o iPhone`a zimą i kiedy warto skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Dlaczego iPhone wyłącza się na zimnie?

Jak podaje Apple, urządzeń z systemem iOS i iPadOS należy używać w miejscach, w których temperatura mieści się w zakresie 0-35ºC. Zarówno bardzo wysokie, jak i bardzo niskie temperatury mogą doprowadzić do problemów z działaniem Jabłek, takich jak:

 • skrócenie czasu pracy baterii,
 • wyłączenie urządzenia,
 • zatrzymanie lub spowolnienie ładowania.

Wynikają one z faktu, że iPhone`y oraz inne sprzęty Apple są wyposażone w baterie litowo-jonowe. Pomimo licznych zalet tego rozwiązania (w tym dużej wydajności i trwałości akumulatorów), ma ono również swoje wady. Ogniwa litowo-jonowe źle znoszą wysokie oraz niskie temperatury, co jest uciążliwe szczególnie podczas upalnych oraz mroźnych dni.

Jak dbać o iPhone`a zimą?

iPhone wyłączający się na mrozie to uciążliwy problem – na szczęście istnieje kilka sposobów, by uniknąć tego typu sytuacji. O czym warto pamiętać?

 • Staraj się nie używać iPhone`a, gdy w Twoim otoczeniu jest mniej niż 0ºC, a jeśli to konieczne, ogranicz korzystanie z urządzenia do kilku minut, po czym ogrzej Jabłko.
 • Zawsze przechowuj smartfona w temperaturze od -20 do 45ºC – to bezpieczny zakres wskazany przez producenta.
 • Noś Jabłko przy ciele, np. w kieszeni spodni, by dodatkowo je ogrzać. Pomocne może także okazać się etui.
 • Nie zostawiaj iPhone`a w samochodzie zaparkowanym na zewnątrz. Temperatura w aucie może spaść pod Twoją nieobecność.
 • Nigdy nie ładuj urządzenia na mrozie. Zadbaj o to przed wyjściem z domu.

Dzięki tym wskazówkom wyeliminujesz lub ograniczysz wyłączanie się Jabłka na zimnie.

iPhone wyłącza się na chłodzie – kiedy udać się do serwisu?

Jeśli Twój iPhone notorycznie wyłącza się na mrozie, to niepokojący objaw – pojedyncze sytuacje tego typu mogą się zdarzyć, ale nie powinny być regułą. Równie alarmujące jest nieprawidłowe działanie Jabłka, gdy temperatura mieści się w zakresie roboczym. W takich przypadkach warto odwiedzić serwis Apple, który zdiagnozuje urządzenie i wskaże przyczynę problemu. Sygnały, które powinny Cię zaniepokoić, mogą wyglądać następująco:

 • iPhone zawiesza się w niskich temperaturach, które mieszczą się w zakresie roboczym wskazanym przez producenta (0-35ºC),
 • kondycja baterii w Jabłku szybko się pogarsza, a urządzenie coraz częściej się rozładowuje,
 • smartfon wyłącza się bez jasnego powodu.

W iHospital zadbamy, by naprawa iPhone przebiegła sprawnie i skutecznie rozwiązała problem niezależnie od jego przyczyny. Możesz także zwrócić się do nas, jeśli potrzebujesz porady dotyczącej korzystania z urządzenia w niskich i wysokich temperaturach. Chętnie podpowiemy Ci, jak zadbać o dobrą kondycję Jabłka w każdych warunkach!