Marcin Sosidko
Apple Expert.
Lubi dyskutować. Głównie o sprzęcie.
Dlatego w świecie Apple nie ma dla niego tajemnic.

Jeśli podczas połączeń słabo słyszysz swojego rozmówcę, mogło dojść do zabrudzenia zewnętrznych elementów Jabłka. Jak wyczyścić głośnik iPhone`a, by poprawić jakość dźwięku? Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie urządzenia do serwisu. Wynika to z faktu, że popularne domowe sposoby, np. użycie sprężonego powietrza lub igły, wiążą się z ryzykiem uszkodzenia smartfona. Sprawdź, jak wyczyścić głośnik w iPhonie, by nie spowodować poważnej usterki.

Jak często czyścić głośniki w iPhonie?

Jeśli chcesz, by Twoje Jabłko było w pełni sprawne przez wiele lat, regularnie dbaj o jego czystość, a także ochronę przed uszkodzeniami. Niezależnie od tego, czy nosisz smartfona w kieszeni, czy torebce, co kilka dni sprawdzaj, czy do górnych i dolnych otworów nie dostały się żadne zanieczyszczenia. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek – nieczystego dźwięku czy niesprawnego gniazda ładowania.

Jakie objawy wskazują, że iPhone wymaga czyszczenia? Szczególnie niepokojące są problemy z dźwiękiem podczas połączeń telefonicznych czy rozmów FaceTime. Ale zabrudzenie głośnika może dać Ci się we znaki również, gdy będziesz słuchać muzyki lub oglądać filmy bez użycia słuchawek. Jeśli podejrzewasz, że przyczyną złej jakości dźwięku są zanieczyszczenia, np. piasek lub kurz, jak najszybciej podejmij kroki, by je usunąć. Jak czyścić głośnik iPhone`a? Czy można zrobić to na własną rękę?

Jeśli Twoje urządzenie od Apple nie działa tak, jak oczekujesz, dotknęła je awaria lub zwyczajnie potrzebujesz wsparcia, skorzystaj z poniższych opcji:

iPhone – jak wyczyścić głośnik?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wyczyścić głośnik w iPhonie 6, 6s, 7 lub nowszym, po pierwsze unikaj rad z Internetu – przypadkowe wskazówki mogą źle się skończyć dla Twojego urządzenia. Wśród najczęściej polecanych metod usuwania zanieczyszczeń z otworów znajduje się m.in. użycie wykałaczki. Warto jednak pamiętać, że zbyt mocny nacisk może uszkodzić głośnik, co wiąże się z dodatkowymi kosztami naprawy.

Jak wyczyścić głośnik rozmów iPhone`a bez ryzyka usterki? Jeśli zabrudzenie jest niewielkie, spróbuj dmuchnąć w otwory lub usunąć pył za pomocą miękkiej szczoteczki. Jeśli Ci się nie uda, nie rób niczego na siłę – głośnik może wymagać profesjonalnej naprawy.

Oddaj Jabłko w ręce ekspertów

Nie wiesz, jak wyczyścić głośnik w swoim iPhonie 7 lub innym modelu Jabłka? Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie go w ręce naszych specjalistów. iHospital to serwis Apple, w którym bezpieczeństwo sprzętu jest priorytetem.

  • Poddamy Twoje Jabłko szczegółowej diagnozie, by upewnić się, czy nieczysty dźwięk na pewno jest związany z zabrudzeniem otworów.
  • Naprawimy lub wymienimy głośnik, używając w tym celu specjalistycznych narzędzi.
  • Podpowiemy Ci, jak najlepiej dbać o bezpieczeństwo Jabłka.
  • Przed wydaniem przetestujemy iPhone`a, by mieć pewność, że wraca do Ciebie w idealnym stanie.

U nas odzyskasz naprawione, w pełni sprawne Jabłko – szybko i w korzystnej cenie. Jeśli chcesz uniknąć ryzyka uszkodzenia głośnika podczas usuwania zanieczyszczeń, zapraszamy do kontaktu.

Jak wyczyścić głośnik iPhone`a? Podsumowanie

Patyczki do uszu, igły, wykałaczki, sprężone powietrze – żadna z tych metod czyszczenia głośników w smartfonie nie jest w pełni bezpieczna. Jeden niepewny ruch może sprawić, że konieczna będzie naprawa iPhone. Najbezpieczniejsze rozwiązanie? Zamiast zastanawiać się, jak czyścić głośniki w iPhonie na własną rękę, od razu zgłoś się do iHospital – zajmiemy się Twoim urządzeniem w profesjonalny sposób.

Jeśli po wyczyszczeniu głośników w swoim iPhone’ie, dalej masz z nimi problemy, zachęcamy do skorzystania z wymiany głośnika w iHospital: https://ihospital.pl/naprawa-iphone/wymiana-glosnika/