Marcin Podobiński iHospital serwis Apple

Marcin Podobiński
Apple Guru. Założyciel iHospital.
Absolutny fan designu i możliwości,
jakie dają urządzenia Apple.

Zastanawiasz się, czym dokładnie jest Apple CarPlay? Jak włączyć funkcję i do czego jej używać? Dzięki CarPlay możesz w łatwy, a przede wszystkim bezpieczny sposób korzystać ze smartfona podczas jazdy samochodem. System pozwala m.in. wykonywać połączenia i używać nawigacji z poziomu pojazdu, bez konieczności sięgania po iPhone’a. Kierowca może więc cieszyć się dostępem do wybranych aplikacji, jednocześnie skupiając swoją uwagę na drodze. Kto może korzystać z CarPlay? Jak włączyć funkcję w swoim samochodzie? Wszystkiego dowiesz się z artykułu.

Czym jest Apple CarPlay i kto może korzystać z funkcji?

Apple CarPlay to funkcja pozwalająca zintegrować iPhone’a z systemem multimedialnym samochodu. Dzięki niej na ekranie pojazdu wyświetla się znany nam z Jabłka interfejs i możemy korzystać z wielu aplikacji, takich jak:

• Telefon,
  • Muzyka,
  • Wiadomości,
  • Podcasty,
  • Książki audio,
  • Mapy.

CarPlay powstał z myślą o bezpieczeństwie kierowców. Korzystanie podczas jazdy ze smartfonów jest nielegalne, a także bardzo ryzykowne, jednak wiele dostępnych w nich funkcji przydaje się za kierownicą. Apple wyszło więc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i stworzyło system pozwalający na wykonywanie połączeń, korzystanie z nawigacji czy wysyłanie wiadomości z poziomu samochodu.

Jak uruchomić Apple CarPlay i kto właściwie może to zrobić? Funkcja wymaga posiadania iPhone’a oraz auta, które ją obsługuje. Według informacji na stronie Apple, CarPlay jest dostępny w ponad 800 modelach samochodów takich marek jak Audi, BMW, Citroen czy Volvo.

Jeśli Twój iPhone nie działa tak, jak oczekujesz, dotknęła go awaria lub zwyczajnie potrzebujesz wsparcia, skorzystaj z poniższych opcji:

Apple CarPlay – jak włączyć funkcję?

Nie wiesz, jak włączyć CarPlay w iPhonie i połączyć się z systemem? To stosunkowo proste i nie zajmie Ci wiele czasu. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że CarPlay jest integralną częścią systemu iOS, więc nie ma potrzeby instalowania żadnych dodatkowych aplikacji na smartfonie. Jedyne, czego potrzebujesz, to przewód USB – i to nie w każdym przypadku. Poniżej przedstawiamy, jak uruchomić Apple Car Play po raz pierwszy:

1. Upewnij się, że Twój iPhone ma włączoną funkcję Siri.
  2. Uruchom samochód.
  3. Podłącz iPhone’a do portu USB w aucie. Jeśli pojazd obsługuje funkcję CarPlay wyłącznie bezprzewodowo, użyj przycisku poleceń głosowych na kierownicy, by ustawić zestaw stereo na tryb bezprzewodowy/Bluetooth. Włącz funkcję Wi-Fi na iPhonie i połącz się z siecią CarPlay. Następnie wejdź w Ustawienia -> Ogólne -> CarPlay i wybierz swoje auto.

Po podłączeniu Jabłka może wystąpić konieczność potwierdzenia włączenia CarPlay. To jednak ostatnie, co musisz zrobić, by uruchomić funkcję.

Oprócz tego, jak włączyć Apple CarPlay, warto wiedzieć, jak sterować funkcją. Aby korzystać z dostępnych aplikacji, możesz używać Siri lub wbudowanych w samochodzie elementów, takich jak ekran dotykowy czy pokrętło. Dokładniejsze informacje na ten temat znajdziesz w instrukcji obsługi swojego auta. Jeżeli natomiast auto nie ma radia, które wspiera Apple CarPlay, można kupić moduł z ACP albo wymienić radio na takie z Apple CarPlay.

Apple CarPlay nie działa? Pomożemy!

Wiesz, jak uruchomić CarPlay w iPhonie, ale mimo to masz problem z uruchomieniem funkcji? Jeśli podejrzewasz, że jest to związane z usterką Jabłka, np. niesprawnym lub mocno zabrudzonym gniazdem Lightning, zapraszamy do iHospital. Nasz serwis Apple podda urządzenie diagnozie i zweryfikuje, czy przyczyna leży po stronie smartfona.

Odwiedź nas w jednym z pięciu miast:

Nasz serwis iPhone gwarantuje sprawną obsługę i atrakcyjny cennik, a przede wszystkim skuteczność – przekonaj się, że iHospital to bezpieczny wybór.