Masz wrażenie, że Twój iPhone rozładowuje się po aktualizacji iOS 16 szybciej niż przed jej wykonaniem? Nie jesteś odosobnionym przypadkiem. Okazuje się, że wielu użytkowników Jabłek zmaga się z podobnym problemem. Z czego wynika wyższe zużycie baterii? Powodem prawdopodobnie jest jedna z nowych funkcji, które mogą włączyć użytkownicy zaktualizowanych urządzeń. Podpowiadamy, jak naprawić problem szybszego rozładowywania baterii po aktualizacji do iOS 16 i cieszyć się dłuższą pracą smartfona.

Czy iOS 16 powoduje problemy z baterią?

iOS 16 pod wieloma względami był przełomową aktualizacją. Nowości, jakie oferuje użytkownikom, to m.in. zmieniony ekran blokady, nowy wygląd powiadomień i możliwość personalizacji trybów skupienia. Lista jest jednak znacznie dłuższa – producent zadbał, by miłośnicy sprzętu Apple czerpali z użytkowania iPhone`ów jeszcze większą przyjemność.

Obok licznych pozytywnych opinii na temat aktualizacji pojawiły się jednak również głosy krytyki. Użytkownicy wskazują np., że iOS 16 powoduje problemy z baterią polegające na szybszym rozładowywaniu się urządzeń. Ich przyczyną najprawdopodobniej jest jedna z nowych funkcji, a konkretnie możliwość włączenia klawiatury haptycznej. Dzięki temu rozwiązaniu podczas dotykania klawiszy możemy wyczuć delikatną wibrację. Co istotne, czucie klawiatury działa również, gdy iPhone pracuje w trybie cichym.

Okazuje się, że włączenie haptyki w ustawieniach Jabłka może spowodować większe zużycie baterii. Potwierdza to niestety sam producent. Na stronie internetowej Apple widnieje informacja, że „włączenie haptyki klawiatury może wpłynąć na żywotność baterii iPhone`a”.

Jak naprawić problem rozładowania baterii w iOS 16?

Jeśli Twój iPhone szybciej rozładowuje się po aktualizacji iOS 16 i korzystasz z funkcji haptyki klawiatury, rozwiązanie jest proste – wystarczy ją wyłączyć. W tym celu wejdź w Ustawienia -> Dźwięki i haptyka -> Czucie klawiatury, a następnie odznacz odpowiednie pole. Kolejne aktualizacje („łatki”) powinny zawierać poprawki, dzięki którym system będzie pracował w bardziej zoptymalizowany sposób, a jednocześnie wydłuży się czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu.

Istnieją także inne sposoby, by zwiększyć wydajność i żywotność baterii. Oto kilka przykładów:

  • dbaj, by oprogramowanie zawsze było zaktualizowane do najnowszej wersji,
  • wyreguluj jasność ekranu – przyciemnij go lub włącz funkcję automatycznej regulacji jasności,
  • jeśli tylko masz taką możliwość, korzystaj z Wi-Fi zamiast sieci komórkowej.

Aby wydłużyć czas pracy baterii, możesz także korzystać z trybu niskiego zużycia energii. Włączysz go, wchodząc w Ustawienia -> Bateria.

iPhone rozładowuje się po aktualizacji iOS 16 – podsumowanie

Nowości, które Apple zaoferowało użytkownikom wraz z aktualizacją iOS 16, są imponujące. Korzystanie z części z nich prowadzi jednak do szybszego rozładowywania się urządzeń. Jest tak np. w przypadku haptyki klawiatury, która zgodnie z ostrzeżeniem producenta może negatywnie wpływać na baterię. Aby uchronić się przed spadkiem czasu pracy iPhone`a, warto zweryfikować, czy chcesz dalej korzystać ze wszystkich nowych funkcji. Wyłączenie części z nich zajmie Ci tylko chwilę, a może przynieść widoczny efekt – do czasu wprowadzenia poprawek w systemie przez Apple to najskuteczniejsze rozwiązanie.

Kondycja baterii wciąż spada i nie możesz znaleźć przyczyny? Jasne, że pomożemy! Odwiedź nasz serwis Apple w jednej z sześciu lokalizacji, a my wgryziemy się w problem z Jabłkiem i skutecznie go rozwiążemy. Naprawa iPhone w iHospital to gwarancja szybkiej realizacji, uczciwych cen i profesjonalnej obsługi. Przekonaj się, że umiemy Apple!