Jeśli chcesz, by Twój laptop był sprawny przez wiele lat, musisz dbać o jak najlepszy stan MacBooka. Jak czyścić klawiaturę, by nie uszkodzić sprzętu? Jakich środków używać? Tak jak w przypadku innych urządzeń Apple, podczas czyszczenia MacBooka należy stosować się do zaleceń producenta i zachować ostrożność. W przeciwnym razie może dojść do poważnej i kosztownej usterki. Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie usunąć zanieczyszczeń, najlepiej odwiedzić profesjonalny serwis Apple. Kiedy warto wyczyścić MacBooka? Jak dbać o klawiaturę w bezpieczny sposób? Podpowiadamy!

Kiedy klawiatura MacBooka wymaga czyszczenia?

Zabrudzenia klawiatury zazwyczaj są niegroźne, ale w niektórych przypadkach mogą wpłynąć na działanie laptopa. Jakie sygnały powinny zwrócić Twoją uwagę? MacBook wymaga czyszczenia, kiedy przyciski są widocznie zabrudzone, tłuste albo nie działają prawidłowo. Dzieje się tak, gdy do klawiatury dostaną się resztki jedzenia, piasek czy duża ilość kurzu.

Zdarza się, że wyczyszczenie przycisków nie jest wystarczające i konieczna jest wymiana całego modułu. Najczęściej świadczą o tym następujące objawy:

• jeden lub kilka klawiszy nie reaguje,
  • przyciski wypadają lub zacinają się,
  • klawiatura samoczynnie generuje znaki.

MacBook – jak czyścić klawiaturę?

Jeśli chcesz uniknąć silnych zabrudzeń klawiatury, regularnie przecieraj ją miękką ściereczką. W ten sposób pozbędziesz się kurzu oraz drobnych zanieczyszczeń. Co zrobić, jeśli to nie wystarcza, a MacBook dalej jest zabrudzony? Jak czyścić klawiaturę? Apple dopuszcza użycie następujących produktów:

• chusteczek nasączonych 70-procentowym alkoholem izopropylowym,
  • chusteczek nasączonych 75-procentowym alkoholem etylowym,
  • chusteczek dezynfekujących Clorox.

Należy jednak pamiętać, by czyścić klawisze delikatnie. Jeśli do otworów w obudowie dostanie się wilgoć, może dojść do uszkodzenia Jabłka.

W przypadku silnych zabrudzeń, które powodują problemy z działaniem klawiatury, producent zaleca użyć sprężonego powietrza. To rozwiązanie wymaga jednak precyzji i nie zawsze jest skuteczne. Jeśli sprężone powietrze nie zadziała lub boisz się, że uszkodzisz klawisze, sięgnij po pomoc specjalistów, którzy wiedzą, jak czyścić klawiaturę MacBooka.

Profesjonalne czyszczenie i wymiana klawiatury

Z Twoją klawiaturą dzieje się coś złego? Przyciski nie działają tak, jak powinny, zacinają się lub wypadają? Nie ryzykuj – oddaj Jabłko w ręce ekspertów, by uniknąć ryzyka poważniejszej usterki. Jako profesjonalny serwis MacBook:

• znajdziemy przyczynę problemu z działaniem klawiatury,
  • dokładnie wyczyścimy moduł lub wymienimy go za pomocą sprawdzonych narzędzi,
  • po przetestowaniu urządzenia oddamy Ci w pełni sprawnego laptopa.

Korzystając z usług iHospital, masz pewność, że naprawa zostanie wykonana szybko, solidnie i skutecznie.

MacBook – jak dbać o klawiaturę? Podsumowanie

Jeśli korzystasz z MacBooka, musisz wiedzieć, jak dbać o klawiaturę i zminimalizować ryzyko uszkodzenia przycisków. Najważniejsza zasada? Trzymać przekąski i napoje z dala od laptopa. To właśnie resztki jedzenia i zalania są najgroźniejsze dla przycisków. Warto też regularnie przecierać klawiaturę ściereczką. W przypadku poważniejszych zabrudzeń możesz spróbować wyczyścić MacBooka za pomocą środków dezynfekujących lub sprężonego powietrza. Wiąże się to jednak z ryzykiem uszkodzenia laptopa. Jeśli Twoje Jabłko wymaga dokładnego czyszczenia lub podejrzewasz, że konieczna jest wymiana klawiatury MacBook, zapraszamy do iHospital – to najbezpieczniejsze rozwiązanie problemu!