Marcin Sosidko
Apple Expert.
Lubi dyskutować. Głównie o sprzęcie.
Dlatego w świecie Apple nie ma dla niego tajemnic.

Zrzut ekranu to jedna z podstawowych, powszechnie używanych funkcji Jabłka. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, czym jest długi screenshot w iPhonie i jak go wykonać. Warto to wiedzieć – funkcja może okazać się przydatna w wielu sytuacjach, np. gdy chcemy zapisać zrzut ekranu obejmujący całą stronę internetową, a nie tylko jej wybrany fragment. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czym jest długi screen i jak zrobić go iPhonem.

Jak zrobić zrzut ekranu na iPhonie?

Zanim przejdziemy do omawiania długich zrzutów ekranu, wyjaśnijmy, jak zrobić zwykły screenshot na iPhonie. To proste:

  • jeśli posiadasz starszy model Jabłka wyposażony w Touch ID, naciśnij jednocześnie przycisk boczny i Początek,
  • jeśli korzystasz z iPhone’a z FaceID, naciśnij jednocześnie przycisk boczny i przycisk zwiększania głośności.

Po wykonaniu tych czynności możesz wejść w zrzut ekranu poprzez kliknięcie miniatury screenshota w lewym dolnym rogu wyświetlacza. iPhone umożliwia edycję obrazu, zapisanie go w Zdjęciach, Plikach lub szybkiej notatce, a także udostępnienie lub usunięcie pliku.

Jeśli Twój iPhone nie działa tak, jak oczekujesz, dotknęła go awaria lub zwyczajnie potrzebujesz wsparcia, skorzystaj z poniższych opcji:

Czym jest długi screenshot w iPhonie i jak go zrobić?

Długi screenshot to nic innego jak przewijany zrzut ekranu, który obejmuje większe pole od tradycyjnego screena. Możesz wykonać go w następujący sposób:

  • otwórz stronę lub plik, który chcesz zapisać w formie screenshota,
  • wykonaj zrzut ekranu poprzez naciśnięcie przycisku bocznego i przycisku Początek lub zwiększania głośności (w zależności od modelu),
  • wejdź w zrzut ekranu, który wyświetli się w lewym dolnym rogu wyświetlacza,
  • wybierz opcję Cała strona, która znajduje się obok opcji Ekran.

Następnie stuknij polecenie Zachowaj PDF w Plikach i wybierz miejsce, w którym ma zostać zachowany zrzut ekranu. Możesz także udostępnić plik lub go usunąć.

Pamiętaj, że jeśli po zrobieniu długiego screena w iPhonie wybierzesz opcję Zachowaj w Zdjęciach, zapisany tam zrzut ekranu nie będzie przewijany.

Kiedy warto korzystać z funkcji długi screen na iPhonie?

Dlaczego warto wiedzieć, jak zrobić długi screenshot w iPhonie? Ponieważ funkcja może Ci się przydać w wielu różnych sytuacjach. Dzięki niej będziesz w stanie zapisać np.:

  • całą stronę internetową,
  • kilkustronicowy dokument,
  • pełną treść obszernej wiadomości e-mail.

Zrobienie przewijanego zrzutu ekranu zajmuje tylko chwilę i nie wymaga instalacji żadnych dodatkowych narzędzi. To dużo wygodniejsze rozwiązanie niż robienie kilku oddzielnych screenshotów i łączenie ich w jeden plik.

Masz problem ze zrobieniem zrzutu ekranu? Zgłoś się do iHospital!

Wciąż masz wątpliwości, jak zrobić przewijanego screenshota w iPhonie? A może nie jesteś w stanie wykonać zrzutu ekranu ze względu na uszkodzony przycisk boczny lub zwiększania głośności? Odwiedź nasz serwis Apple – pomożemy! W iHospital rozgryzamy jabłkowe usterki w ekspresowym tempie i chętnie pomagamy naszym klientom w zakresie obsługi urządzeń.

Nasz serwis iPhone mieści się w pięciu miastach:

Zapraszamy do kontaktu.