Czy w Twoim iPhone aparat pokazuje czarny ekran? A może latarka odmawia posłuszeństwa? Aparat i latarka to jedne z podstawowych aplikacji, które oferuje nam firma Apple. Miliony użytkowników na całym świecie codziennie korzysta z funkcji aparatu, robiąc spontaniczne zdjęcia oraz używa latarki, która jest zawsze pod ręką. Nie da się ukryć, że iPhone posiada przydatne aplikacje, ale problemy z nimi to już nic przyjemnego. Z naszym poradnikiem dowiesz się co robić, gdy w iPhone nie działa aparat i latarka.

Co zrobić jeśli w Twoim iPhone nie działa aparat?

Po wybraniu aplikacji iPhone Aparat widzisz tylko czarny ekran? To dość popularna usterka wśród użytkowników sprzętu Apple, na szczęście bardzo często poradzisz sobie z nią samodzielnie. Czarny ekran w iPhone często wynika z:

  • problemów z oprogramowaniem,
  • problemów ze sprzętem,

(oczywiście nie wliczając sytuacji, gdy np. po upadku iPhone’a nie działa aparat – w takiej sytuacji, od razu udaj się do autoryzowanego serwisu Apple).

W przypadku usterki wynikającej z oprogramowania zamknij aplikację aparatu, a następnie uruchom ją ponownie – to banalne rozwiązanie jest skuteczne w większości przypadków. Jeżeli takie działanie nie przyniosło rezultatu, wypróbuj ponownie uruchomić całe urządzenie. Po restarcie przetestuj oba aparaty, przedni i tylni, aby upewnić się czy wszystko działa prawidłowo.

Jeśli problem nie wynika z nieaktualnego oprogramowania i problemów z nim związanych, dokładnie obejrzyj swój smartfon. Być może w Twoim iPhone nie działa aparat, ponieważ nieautoryzowane etui i inne akcesoria nie pasują do wymiarów smartfona i przysłaniają obiektywy. Wbrew pozorom, wiele osób nie zwraca uwagi na odpowiednie dopasowanie osłonki, dlatego usuń wszystkie dodatkowe elementy i ponownie uruchom aplikację Aparat.

Powyższe sposoby nie pomagają? W takim razie skontaktuj się z profesjonalnym serwisem Apple, na pewno wykryją źródło usterki i sprawią, że aparat w iPhone znów zacznie działać.

W moim iPhone nie działa latarka – co zrobić?

W smartfonach Apple lampa błyskowa i latarka korzystają z tej samej diody LED, jeżeli w Twoim iPhone nie działa lampa błyskowa może to oznaczać m.in.:

  • zbyt wysoką temperaturę wewnątrz telefonu,
  • zbyt niski poziom baterii.

W pierwszym przypadku oprogramowanie iPhone nie chce włączyć lampy lub latarki, do momentu gdy smartfon nie powróci do normalnej temperatury. Działanie diody LED jeszcze bardziej podnosi temperaturę, a przegrzanie mogłoby spowodować uszkodzenie komponentów. Za zbyt wysoką temperaturę możesz winić m.in.:

  • długi czas korzystania z iPhone’a,
  • niezaktualizowane oprogramowanie,
  • zbyt dużą ilość danych.

Kolejnym powodem dlaczego latarka i lampa błyskowa w iPhone nie działają jest zbyt niski poziom baterii. Po naładowaniu obie funkcje będą działać normalnie.

Jeżeli lampa i latarka iPhone nadal nie działają, skontaktuj się z profesjonalnym serwisem, który znajdzie przyczynę awarii i w razie potrzeby wymieni wadliwą diodę.