Planujesz zakup smartfona i chcesz wiedzieć, czy iPhone 11 ma wejście na słuchawki, a jeśli tak – czy jest to uniwersalne gniazdo 3,5 mm? Apple już kilka lat temu zrezygnowało z tego rozwiązania. Najnowsze modele iPhone`ów są wyposażone wyłącznie w złącze Lightning. Nie oznacza to jednak, że użytkownicy Jabłek nie mogą podłączyć do smartfona słuchawek, które wymagają wejścia mini-jack. W tym celu wystarczy zaopatrzyć się w specjalną przejściówkę. Sprawdź, które iPhone`y mają wejście na słuchawki 3,5 mm.

Czy Twój iPhone ma wejście na słuchawki?

Wejście 3,5 mm to uniwersalne gniazdo słuchawkowe, od lat stosowane w wielu urządzeniach. Mini-jack był standardowym elementem wszystkich iPhone`ów, które miały premierę przed marcem 2016 roku. Od tego czasu Apple zaczęło produkować Jabłka z tylko jednym wejściem – Lightning. Na początku zmiana wywołała spore zdziwienie wśród użytkowników iPhone`ów, jednak obecnie coraz więcej osób korzysta ze słuchawek bezprzewodowych, a mini-jack przestał być traktowany jako niezbędny element smartfonów.

Planujesz zakup starszego Jabłka, na przykład iPhone`a 7 lub 8, i zastanawiasz się, czy ma wejście na słuchawki? Sprawdź poniższe zestawienie.

Czy iPhone 6s i SE 1. generacji mają wejście na słuchawki?

iPhone 6s oraz iPhone SE 1. generacji to ostanie modele smartfonów Apple, które miały wejście mini-jack. Premiera SE miała miejsce w marcu 2016 roku.

Czy iPhone 7 lub 7 Plus ma wejście na słuchawki?

iPhone 7 był pierwszym modelem Jabłka bez wejścia na słuchawki. Od tego czasu użytkownicy Apple mogą podłączać do telefonu akcesoria za pomocą złącza Lightning. Producent wyszedł jednak naprzeciw oczekiwaniom osób, które dalej chciały korzystać ze starych słuchawek – zarówno iPhone 7, jak i 7 Plus miały w zestawie specjalną przejściówkę ze złącza Lightning na gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

Czy iPhone 8, 8 Plus i nowsze mają wejście na słuchawki?

Podobnie jak w przypadku swoich poprzedników, iPhone 8 i 8 Plus nie mają wejścia na słuchawki 3,5 mm. Producent nadal dołączał jednak do smartfonów przejściówkę. Czy iPhone X, XR lub SE 2020 ma wejście na słuchawki albo dołączony adapter? Wraz z premierą nowego Jabłka w 2018 roku – modelu XR – Apple zrezygnowało z dodawania przejściówek do smartfonów, a złącze Lightning do dzisiaj pozostało jedynym wejściem w smartfonach.

Wejście na słuchawki w iPhone`ach – podsumowanie

Ostatnie Jabłko z gniazdem mini-jack to model SE 1. generacji. Jeśli więc zastanawiasz się, czy iPhone 7, 11 lub jeszcze nowszy ma wejście na słuchawki, musimy Cię rozczarować. Nie oznacza to jednak, że masz ograniczone możliwości korzystania ze smartfona. Wystarczy, że dokupisz odpowiednie słuchawki – ze złączem Lightning lub bezprzewodowe – albo zaopatrzysz się w specjalną przejściówkę.

Problemy z Jabłkiem? Nie możesz korzystać ze słuchawek, bo gniazdo ładowania uległo uszkodzeniu? Odwiedź nasz serwis Apple w jednym z pięciu miast w Polsce. Naprawa iPhone w iHospital to gwarancja szybkiej realizacji i atrakcyjnych cen!